Kredyty dla firm bez zbędnych dokumentów

2014-01-30 18:00:00

Zwykle wzięcie kredytu na firmę wiąże się ze sporą ilością formalności, których trzeba dopełnić. Tymczasem coraz więcej osób szuka innych – tanich, ale przede wszystkim szybszych i prostszych – rozwiązań. Obecnie można już wziąć kredyt dla firm bez dokumentów i nie stracić na nim.

Banki zazwyczaj bardzo niechętnie udzielają kredytów przedsiębiorstwom, jeżeli te nie chcą lub nie mogą przedstawić wszystkich wymaganych dokumentów. Ilość formalności, których należy dopełnić w banku, aby móc otrzymać kredyt na firmę, jest naprawdę ogromna. Wiele osób z tego powodu całkowicie rezygnuje z zaciągania pożyczek na działalność gospodarczą. Cała procedura zajmuje dużo czasu, a jej wynik bywa bardzo niepewny.

Leasing oznacza mniej kłopotów

Mniej kłopotów w zakresie biurokracji będziemy mieli w przypadku leasingu, jednak nie możemy liczyć na zbyt korzystne warunki. Raty leasingowe są jednak zwykle bardzo wysokie, bo sam leasing dotyczy zwykle krótkich okresów spłat. Należy zastanowić się, czy nie obciąży on nadmiernie finansów firmowych. Zwykły kredyt samochodowy ma wiele zalet, przede wszystkim możliwa jest do uzyskania duża suma pieniędzy, można sfinansować zakup nawet aut starszych, a ich spłatę rozłożyć na kilka lat. Atuty bledną jednak, jeśli potrzebujemy uzyskać gotówkę bardzo szybko, bez załatwiania wielu formalności zwykle trwa dość długo.

Kredyt bez zbędnych dokumentów

Pożyczkę na firmę bez konieczności przedstawiania wielu dokumentów można wziąć właściwie od ręki w niemal każdej instytucji pozabankowej, która zajmuje się udzielaniem finansowego wsparcia za opłatą. Bardzo istotne dla kredytobiorcy jest to, że firmy te działają szybko. Zwykle pieniądze można uzyskać już po przedstawieniu zaświadczenia, że dana firma jest wpisana do rejestru działalności gospodarczej. Co ważne, to zaświadczenie można przedstawić nawet w dniu dokonania wpisu. Wszystkie firmy pożyczkowe oferują ponadto bardzo korzystne warunki spłaty kredytów dla przedsiębiorców. Można na przykład na jakiś czas zawiesić spłacanie poszczególnych rat bez dodatkowych opłat czy odsetek. Zazwyczaj firmy te także ubezpieczają taki kredyt, co niestety podnosi koszty jego obsługi. Uzyskanie gotówki bez zbędnych dokumentów czasem bywa jednak ostatnią deską ratunku dla wielu przedsiębiorców.

Marzena Kazbieruk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam