Najtańszy kredyt gotówkowy dla emeryta w grudniu 2013

2013-12-23 09:00:00

Senior to wypłacalny i często lojalny klient dla banku. Dochody otrzymuje w terminie, pilnuje zobowiązań. Dlatego w większości placówek może liczyć na otrzymanie kredytu gotówkowego bez większych problemów - o ile pozwala na to jego zdolność kredytowa - w dodatku często na preferencyjnych warunkach.

Jesień życia nie oznacza konieczności rezygnacji z marzeń i potrzeb. Oczywiście pieniądze można przez wiele lat odkładać, gromadzić w domu lub na koncie, ale zazwyczaj pojawiają się co pewien czas niespodziewane wydatki i nie udaje nam się zebrać odpowiedniej sumy na dany cel. Jeśli nie chcemy czekać kilku lat na odłożenie potrzebnych pieniędzy, rynek finansowy podpowiada nam inne rozwiązania. A jak banki odnoszą się do nieco dojrzalszych klientów? Czy mogą oni - dzięki stałym wpływom świadczeń z ZUS i KRUS - liczyć na korzystniejsze oferty?

Czy banki są przychylne seniorom?

Zawirowania na rynku finansowym, jakie są skutkiem europejskiego kryzysu finansowego sprzed kilku lat, wpłynęły pozytywnie na stosunek banków do seniorów. Odkąd pojawiła się potrzeba wzmożonej walki o wypłacalnego klienta, instytucje kredytowe chętniej zabiegają o jedną z najbardziej stabilnych finansowo grup społecznych - emerytów.

Sprawdź też: Renta dożywotnia za dom szansą dla emerytów

Otwartość banków ma jednak swoje granice. Emeryt na wagę złota to ten, który nie ukończył jeszcze siedemdziesiątego roku życia. Jeśli jednak magiczna granica została przekroczona, pojawia się szereg ograniczeń. Często seniorzy muszą wówczas ustanawiać poręczycieli lub konieczne staje się wykupienie polisy ubezpieczeniowej na życie, gdyż w razie śmierci klienta, to właśnie ubezpieczyciel spłaci kredyt.

Czy kredyt łatwiejszy jest też atrakcyjniejszy

Otwartość banków nie oznacza wcale, że ich propozycja będzie dla seniorów zawsze atrakcyjniejsza niż standardowa oferta banku. Dlatego też warto dowiedzieć się więcej o danym produkcie kredytowym, zanim podpiszemy umowę o niego. Część instytucji finansowych posiada w swojej ofercie bardziej atrakcyjne propozycje dla seniorów, ale przesadą byłoby twierdzenie, że emerytom zawsze pożyczanie się opłaca. Dość korzystne kredyty gotówkowe przeznaczone dla emeryta w grudniu 2013 znajdziemy m.in. w ofercie Banku Pocztowego, gdzie dojrzali klienci mogą liczyć na stosunkowo korzystne oprocentowanie 13,99 proc. i 4 procentową prowizję za udzielenie pożyczki.

Ilona Maciejuk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam