Które banki dają kredyty gotówkowe bez BIK-u?

2013-12-06 16:20:00

Dlaczego kredyty gotówkowe bez BIK cieszą się dużą popularnością? Ponieważ aktualnie spora grupa konsumentów posiada już jakieś zobowiązania finansowe, które znacznie obniżają ich zdolność kredytową, a przez to uniemożliwiają skorzystanie z kolejnej pożyczki. Gdzie w takim razie można uzyskać finansowanie bez sprawdzania naszej historii kredytowej?

Fakt posiadania jakiegokolwiek zadłużenia w banku lub SKOK-u rejestrowany jest obecnie w Biurze Informacji Kredytowej. Żeby uniknąć weryfikacji naszej zdolności kredytowej w oparciu o raport z biura, trzeba skorzystać z oferty pożyczki gotówkowej bez BIK. Nie uzyskamy jej raczej w bankach, ponieważ wszystkie skrupulatnie sprawdzają historię kredytową klienta, ale za to istnieje wiele firm pożyczkowych, które chętnie udzielą finansowego wsparcia bez zaglądania do BIK-u, dlaczego? Ponieważ z danych zgromadzonych przez tę organizację korzystać mogą tylko banki i SKOK-i (choć od niedawna także nieliczne firmy pozabankowe). Przed zdecydowaniem się na takie rozwiązanie, należy jednak sprawdzić, czy aby na pewno propozycje wysuwane przez firmy pożyczkowe są tak korzystne, na jakie z pozoru wyglądają.

Sprawdź też: Gdzie wziąć kredyt bez BIK-u?

Żadna z pożyczek pozabankowych nie może równać się pod względem kosztów z tanimi kredytami bankowymi. Jeśli jednak nie mamy wyjścia i musimy zdecydować się na takie rozwiązanie, warto korzystać z usług dobrze większości znanym firm, takich jak Provident czy Vivus. Druga z wymienionych instytucji zapewnia o możliwości udostępnienia pieniędzy już w 15 minut po złożeniu wniosku o finansowanie i to bez żadnych odsetek. Niemniej pobierana jest w tym przypadku prowizja, która dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w kwocie 2 tys. zł i okresu spłaty równego 30 dni wynosi 280 zł. Z kolei Provident proponuje swoim klientom oprocentowanie analogiczne do kwoty zaciągniętej pożyczki - im mniej pieniędzy pożyczymy, tym mniejsze koszty poniesiemy.

Szanse na zdobycie dodatkowych środków od podobnych agencji finansowych tracą klienci, którzy obecnie (bądź w przeszłości) zmagają się ze znacznymi opóźnieniami w spłatach. Jeśli zalegamy z ratą dłużej niż 3 miesiące, możemy być pewni, że zostaniemy wpisani na czarną listę dłużników, a wówczas ciężko będzie o wsparcie nawet ze strony prywatnych pożyczkodawców.

Ilona Maciejuk