Wszystko o pośrednictwie przy zawieraniu umów kredytów gotówkowych

2014-02-07 21:00:00

Bez odpowiedniej wiedzy o ofertach kredytów gotówkowych trudno o atrakcyjne warunki pożyczki. Sprawdźmy, jakie korzyści niesie za sobą pośrednictwo doradcy kredytowego.

Zaciągając kredyt na większą sumę, choćby w przypadku zobowiązań pod hipotekę, wielu klientów zastanawia się nad tym, czy samodzielnie wytypować najlepszą ofertę, a następnie negocjować ją z bankiem, czy skorzystać z pomocy doradców kredytowych. Wybierając doświadczonego oraz profesjonalnego pośrednika finansowego, można wiele zyskać. Otrzymanie atrakcyjniejszych warunków pożyczki pozwala zaoszczędzić nasz czas a nierzadko także pieniądze, co łączy się z obniżonymi kosztami zobowiązania, o których wynegocjowanie zadba doradca.

Warunki kredytu u pośrednika kredytowego

Decydując się na skorzystanie z usług pośrednika finansowego, można liczyć co najmniej na uzyskanie najatrakcyjniejszej oferty kredytu spośród banków, z którymi współpracuje dany doradca. Profesjonalny pośrednik jest w stanie wynegocjować dla klienta korzystniejsze warunki zobowiązania od tych, które znajdziemy w standardowych ofertach. Banki współpracujące z firmami pośrednictwa finansowego zazwyczaj pozwalają ich przedstawicielom na pertraktacje w zakresie warunków kredytów gotówkowych dla ich klientów. Dość często pośrednik korzysta ze specjalnych ofert, przy których zarówno opłaty jak i oprocentowanie są niższe niż w przypadku produktów dostępnych dla pozostałych konsumentów.

Co zapewnia pośrednik kredytowy?

Pośrednik kredytowy okaże się pomocny zwłaszcza osobom, które nie mają odpowiedniej wiedzy o procedurach bankowych. Doradca ułatwi skompletowanie niezbędnych dokumentów, dodatkowo jest w stanie wskazać, które formalności trzeba spełnić, aby otrzymać wstępną decyzję kredytową oraz co przygotować przy podpisywaniu umowy. Wiedza o finansach pozwala pośrednikowi kredytowemu wytypować również najprostszy sposób weryfikacji dochodów. Firmy pośrednictwa finansowego wstępnie szacują zdolność kredytową wnioskodawców, co ułatwia dopasowanie oferty pożyczki do oczekiwań klienta oraz jego sytuacji finansowej. 

Czy kredyt u pośrednika jest droższy?

Pośrednicy kredytowi uzyskują prowizje od pozyskanych kredytów, ale to nie powinno znacznie wpływać na zwiększenie kosztów samej pożyczki. Doradcy kredytowemu płaci bank, a nie klient. Niemniej ważny jest wybór właściwego pośrednika, który rzetelnie dostosuje ofertę do potrzeb konkretnego klienta i nie będzie sugerował się wysokością prowizji otrzymywaną od konkretnej instytucji. Na rynku pośrednictwa finansowego znajdziemy także osoby, które pobierają prowizje bezpośrednio od klientów, co w takiej sytuacji nie jest zbyt korzystne dla konsumentów.

Ilona Maciejuk