Zyski pewniejsze niż z zakładów bukmacherskich, czyli ranking lokat cz. I

2012-06-06 11:25:22

Który bank na początku czerwca oferuje najatrakcyjniejsze lokaty terminowe? Na jakie oprocentowanie można liczyć? Czy bank wymaga czegoś w zamian? Comperia.pl sprawdza oferty depozytów na okres od 1 do 12 miesięcy.

Comperia.pl postanowiła poszukać najlepiej oprocentowanych lokat w polskich bankach. Zdeponowanie środków na tych produktach nie jest obciążone ryzykiem i gwarantuje zysk za jakiś czas. Oczywiście, jest kilka sposobów inwestowania, które pozwalają zarobić więcej, niemniej są bardziej ryzykowne.

Bardzo kuszące w czasie EURO 2012 wydaje się spróbowanie sił w obstawianiu wyników meczów. Gdyby np. Polska wygrała wszystkie 3 mecze w swojej grupie, z każdego ulokowanego 1 tysiąca zł otrzymałoby się ponad 13,5 tys. zł. Jeśli polski snajper Robert Lewandowski zdobędzie najwięcej goli ze wszystkich piłkarzy na turnieju, wygrana z postawionego tysiąca sięgnie aż 17 tys. zł. 2 razy więcej, czyli 34 tys. zł dostaniemy, jeśli biało-czerwoni zostaną mistrzami Europy (wszystkie wyliczenia na podstawie kursów jednego z serwisów bukmacherskich).

Comperia.pl oczywiście wierzy w Orłów Smudy, ale gdyby ktoś nie podzielał tego entuzjazmu, powinien swoje nadwyżki finansowe ulokować na lokatach bankowych. Dziś przedstawiamy najlepsze depozyty na 1 - miesiące, pojutrze ciąg dalszy - lokaty na 5 - 12 miesięcy.

Lokaty na 1-4 miesiące

Najwyższe miejsca w zestawieniu lokat na okres do 4 miesięcy zajmują depozyty, którym z pewnością daleko do standardowości. Najwięcej, bo aż 9 proc. w skali roku można zarobić na miesięcznej Lokacie z Kuponem w Idea Banku a także Lokacie WYSOKI PROCENT w neoBanku.

Lokata z Kuponem od Idea Banku, podobnie jak tylko nieco gorsza Lokata z Doradcą w OpenFinance (prowadzona przez Getin Bank) to lokaty dostępne tylko dla osób, które wcześniej nie korzystały z usług danej instytucji. Co więcej, atrakcyjne oprocentowanie otrzyma się dopiero po spotkaniu z doradcą w oddziale. Do założenia podanych depozytów niepotrzebne jest konto osobiste.

Rachunek osobisty jest z kolei niezbędny do otwarcia 2-miesięcznej Lokaty WYSOKI PROCENT w neoBanku oraz kwartalnych lokat: MISTRZOWSKI PROCENT oraz NA MEDAL w tymże banku i Pierwszej Lokaty w Meritum Banku. To depozyty tylko dla nowych klientów, którzy dopiero założyli konto osobiste w banku.

Wszystkie lokaty z TOP7 dostępne są tylko raz z takim oprocentowaniem. Zestawienie możesz zobaczyć tutaj.

Autor: Mikołaj Fidziński
Comperia.pl

Mikołaj Fidziński