Zachowaj płynność, czyli ranking najlepszych kredytów samochodowych

2016-05-05 09:20:00

Mobilność to jedna z podstawowych potrzeb współczesnego społeczeństwa. Możliwość szybkiego przemieszczenia się z punktu A do punktu B jest wręcz bezcenna w dzisiejszym świecie. Doskonałym narzędziem wykorzystywanym do zaspokojenia tego wymagania jest samochód. Niestety zakup własnych czterech kółek wymaga poniesienia znacznych nakładów finansowych. Jednym ze sposobów na sfinansowanie takiego wydatku jest zaciągnięcie kredytu samochodowego. Porównywarka finansowa Comperia.pl sprawdziła, w którym banku można obecnie znaleźć najlepszy taki produkt.

Kredyty samochodowe to jedno z najlepszych rozwiązań wykorzystywanych jako wsparcie finansowe podczas dokonywania transakcji zakupu własnych czterech kółek. Wynika to z faktu, że po pierwsze nie każdego stać na wyłożenie z własnej kieszeni kilkudziesięciu tysięcy złotych (zwłaszcza, że połowa Polaków nie ma żadnych oszczędności), a po drugie formalności związane z zaciągnięciem takiego zobowiązania ograniczone są do minimum.

Gdzie po kredyt?

W celu prawidłowego wykonania zestawienia najlepszych kredytów samochodowych pod uwagę wzięto następujące założenia: klient jest zainteresowany kupnem auta klasy kompaktowej, którego cena salonowa nie przekracza poziomu 70 tys. złotych, jest on także w stanie wygospodarować 15 tys. zł wkładu własnego i ma słabość do samochodów pochodzenia japońskiego. Istotną kwestią jest jeszcze to, że miesięczna kwota jaką może on przeznaczyć na spłatę raty kredytowej nie powinna przekraczać sumy 1100 złotych.

Samochodem spełniającym powyższe wymagania jest na przykład Toyota Corolla w wersji PREMIUM z silnikiem 1,6 Valvematic (132 KM) z 6-stopniową manualną skrzynią biegów. Cena wyjściowa takiego auta w kolorze morskim wynosi 68 900 złotych. I to właśnie ten model posłużył do wyliczenia rat kredytowych.

Najlepsze kredyty samochodowe oferują:

Najlepsze kredyty samochodowe - wartość samochodu 68900 zł, kwota kredytu 53900 zł, okres spłaty 48 m-cy
Bank
Nazwa oferty
Rata
Oprocentowanie nominalne
Toyota Bank
Kredyt SMARTPLAN
1 053,00 zł
5,99%
Getin Noble Bank
Kredyt samochodowy - nowe
1 253,00 zł
5,49%
BGŻ BNP Paribas
Kredyt samochodowy
1 266,00 zł
5,49%
mBank
Kredyt samochodowy - oferta z ubezpieczeniem
1 289,00 zł
4,39%
Credit Agricole
Szybki kredyt na samochód
1 399,00 zł
4,90%
Źródło: porównywarka finansowa Comperia.pl

Dla przyjętych założeń najlepszy kredyt samochodowy oferuje obecnie Toyota Bank. Produkt, o którym mowa to Kredyt SMARTPLAN z oprocentowaniem nominalnym równym 5,99 proc. Parametrem wyróżniającym tą ofertę na tle konkurencji jest bardzo niska rata kredytowa wynosząca zaledwie 1053 złotych.

Kolejne miejsce w rankingu zajęła propozycja Getin Noble Banku. Niestety, w przypadku tego rozwiązania miesięczne obciążenie związane ze spłatą raty kredytowej jest aż o 200 złote wyższe niż u zwycięzcy i wynosi 1253 złote.

Pierwszą trójkę zestawienia zamyka kredyt samochodowy dostępny w Banku BGŻ BNP Paribas, w którym miesięczna rata wynosi 1266 złotych, czyli o 213 złotych więcej niż w Toyota Banku.

Kilka słów o zwycięzcy

Kredyt SMARTPLAN dostępny w Toyota Banku to doskonałe rozwiązanie dla osób zainteresowanych zakupem nowego auta. Za wyciągnięciem takiego wniosku przemawia fakt, że obsługa tego zobowiązania jest wyjątkowo przyjazna dla klienta - niska rata kredytowa.

Co więcej, konstrukcja tego produktu umożliwia klientowi wymianę kupionego auta na kolejne nowe zaraz po zakończeniu kredytu (w omawianym przypadku po 4 latach). Owe udogodnienie jest możliwe do zrealizowania, ponieważ dealer Toyoty odkupi od klienta jego obecny samochód w chwili zakończenia okresu kredytowego i zaoferuje mu kolejny nowy pojazd na preferencyjnych warunkach.

Oczywiście klient ma możliwość zatrzymania dotychczasowego samochodu, ale musi uprzednio opłacić ostatnią wyższą ratę, która całkowicie przenosi własność pojazdu i zwalnia jego zabezpieczenie. Wybór jak zawsze leży po stronie klienta.

Podsumowanie

Kredyty samochodowe to dobry sposób na sfinansowanie zakupu auta. Na tle całego rynku na szczególną uwagę zasługuje zwłaszcza zwycięzca dzisiejszego rankingu, czyli Toyota Bank. Oferta tej instytucji nie dość, że nie obciąża mocno budżetu domowego klienta (najniższa rata), to jeszcze umożliwia mu co kilka lat wymianę dotychczas posiadanego auta na całkowicie nowy model Toyoty. W tej chwili nie ma na rynku rozwiązania oferującego tak duże udogodnienia.

Comperia.pl

Ekspert Comperia.pl