Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy może liczyć na wsparcie PKO BP

2020-01-09 11:18:36

Finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Wiele prywatnych firm chce wesprzeć to przedsięwzięcie, wśród nich znajdują się także banki.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w tym roku zagra swój 28. finał, od lat niezmiennie cieszy się popularnością. Środki zbierane w czasie wydarzenia przekazywane są na działania na rzecz ratowania życia chorych osób oraz poprawę stanu ich zdrowia. Zazwyczaj zbiórki skupiają się na dzieciach. Każdy finał ma swój konkretny cel, w tym roku jest to zakup urządzeń medycznych szczególnie potrzebnych w chirurgii ogólnej, kardiochirurgii i neurochirurgii.

Chcociaż zbiórki bazują na wpłatach od osób prywatnych, to wiele firm także chętnie wspiera tę inicjatywę. Wśród nich znajdują się także banki. Jednym z nich jest PKO Bank Polski, który z tej okazji nie pobiera prowizji i opłat od wpłat gotówkowych i standardowych poleceń przelewów na rachunek Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zwolnienie z opłat będzie trwało od 12 stycznia do 31 marca br.

Marzena Kazbieruk