Revolut udostępnia możliwość przekazania mikro-donacji dla PCK

2020-03-27 11:15:35

Brytyjski start-up już wcześniej dawał możliwość przekazywania przez aplikację środków na cele charytatywne. Teraz do listy instytucji dołączony został Polski Czerwony Krzyż.

Aplikacja Revoluta już od jakiegoś czasu posiada funkcjonalność Donations. Dzięki niej można zaokrąglać końcówki z codziennych wydatków a różnicę przekazać na organizację dobroczynną. Można to zrobić jednorazowo bądź cyklicznie. Przekazywane datki nie są obciążane żadnymi dodatkowymi opłatami, nie ma także kwoty minimalnej datku a sama funkcjonalność może zostać wyłączona w każdym momencie.

PCK, czyli Polski Czerwony Krzyż, jest pierwszym polskim partnerem Revoluta. PCK w tym momencie skupia się na zakupie materiałów ochronnych, takich jak gogle, maski, kombinezony i wirusobójcze środki do dezynfekcji dla pracowników i wolontariuszy PCK, którzy dostarczają żywność osobom najbardziej potrzebującym. Aktualnie PCK wspiera także osoby przebywające na kwarantannie z powodu zakażenia bądź podejrzenia zakażenia wirusem SARS-CoV-2.

Marzena Kazbieruk