Rentgen Comperii, czyli prześwietlamy kredyt samochodowy w Santander Bank

2009-12-02 15:21:59

Nie oferuje lokat, wycofał się z kredytowania hipotek, ofertą kredytów gotówkowych nie powala na kolana – czy Santander Consumer Bank można za coś pochwalić? Sam bank reklamuje swoje kredyty samochodowe jako najlepsze na rynku. Jak jest w rzeczywistości? Czy kredyt samochodowy Santander Banku to faktycznie hit? Sprawdź razem z Comperią!

Szczegóły kredytu samochodowego w Santanderze
 
Jakie auta mogą być kredytowane? Bank pożyczy nam na zakup samochodu dowolnej marki, przeszkodą może być jedynie wiek pojazdu, który nie może przekroczyć 8 lat. 8 lat to także maksymalny okres spłaty kredytu. Oprocentowanie kredytu jest zmienne i zależy od rynkowych stóp procentowych.
Ogromną zaletą oferty Santandera jest fakt, iż bank skredytuje zakup samochodu w całości, co oznacza, że klient nie musi angażować ani grosza wkładu własnego (bank pokryje cenę nabywanego pojazdu w 100%; wskaźnik LTV=100%). Niestety, jedyną dostępną walutą kredytu jest złoty, choć Santander posiadał wcześniej w swojej ofercie także kredyty denominowane do euro i franka szwajcarskiego. W przypadku wcześniejszej spłaty kredytu bank obarczy nas dodatkową opłatą w wysokości 80 zł (o ile kwota kredytu przekroczyła 80 tys. zł, gdyż dla niższych kwot ustawa zakazuje pobierania opłat za przedterminową spłatę).
Jakie zabezpieczenia stosowane są przez bank? Standardowo są nimi częściowe przewłaszczenie pojazdu oraz cesja z polisy AC. Co to oznacza dla użytkownika pojazdu? Po pierwsze częściowym właścicielem kredytowanego samochodu jest bank, z czym wiążą się utrudnienia w razie dalszej sprzedaży auta jeszcze w trakcie spłacania kredytu. Po drugie, w razie uszkodzenia bądź kradzieży pojazdu, wszelkie świadczenia pieniężne od ubezpieczyciela trafią w ręce banku.
 
 
 
Oprocentowanie
Okres kredytu
Prowizja
 Kredyt samochodowy
cel: pojazd nowy
9,99%
6-96 miesięcy
2%
Kredyt samochodowy
cel: pojazd używany
7,99%
6-96 miesięcy
3%
Źródło: porównywarka finansowa Comperia.pl
 
 
Kredyt samochodowy Santander Banku na tle konkurencji
 
W porównaniu do innych ofert rynkowych, kredyt samochodowy Santandera prezentuje się znakomicie. W naszych rankingach znajduje się w ścisłej czołówce, gwarantując klientom często najniższe koszty przy danych parametrach.
Ponadto bank oferuje obecnie ciekawą promocję – cztery pierwsze raty kredytowe zmniejszone są aż o 50%.

Ocena mogłaby być jeszcze wyższa, gdyby bank nie zrezygnował z udzielania kredytów samochodowych w walutach obcych.
 
 
Najlepszy kredyt samochodowy na rynku
Kredyt samochodowy Santander Banku
 
Bank
Rata
Rata
60 tys. zł, 100% LTV, 8 lat
cel: pojazd nowy

928,34 zł
928,34 zł
 40 tys. zł, 80% LTV, 6 lat
cel: pojazd używany 5-letni

722,17 zł
722,17 zł
Źródło: porównywarka finansowa Comperia.pl

 

Chcesz podyskutować o kredytach samochodowych? Zapraszamy do dyskusji na naszym forum o kredytach samochodowych!
 
Comperia.pl
 

 

Ekspert Comperia.pl