18.07.2012, 11:18

Ranking lokat rocznych - depozyty na 6 i 6+

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 9.2     / 10 (oddano 6 głosów)

Osoby, które chcą ulokować środki na okres jednego roku, powinny dobrze zastanowić się nad wyborem konkretnej oferty. Od tego decyzji zależy czy ulokują środki na 6,4 czy 2,7 proc. Comperia.pl podpowiada optymalne rozwiązania.


Bank bankowi nierówny
Różnice w ofercie poszczególnych banków w zakresie produktów oszczędnościowych jest znaczna. Jeśli klient uda się do pierwszego napotkanego banku, zostanie mu zaproponowana lokata z oprocentowaniem 2,7-6,4 proc. To oznacza, że dla 5 tys. zł ulokowanych na rok klient zyska od 109-259 zł.

Różnica w odsetkach jest znacząca i każdy woli uzyskać odsetki na poziomie 259 zł niż o 150 zł mniej! Dlatego przed zdeponowaniem środków w banku warto porównać propozycje kilkunastu banków, co pozwoli na wybranie najlepszej oferty na rynku. Aby to ułatwić, Comperia.pl przedstawia zestawienie banków które oferują lokaty na minimum 6 proc.

Okazuje się, że na 6 proc. lub wyżej klient może ulokować środki w blisko 10 bankach. Jest to dobra wiadomość dla wszystkich klientów, którzy chcą zarabiać jak najwięcej. 6 proc. i wyżej to oferta dostępna dla wszystkich w wielu bankach! Sprawdź zestawienie banków i lokat na 6 i 6+.

Jaka lokata jest najlepsza?
Najlepszą lokatę na rok oferuje obecnie FM Bank. W tym banku klient uzyska aż 6,4 proc. po okresie roku, co daje 259,20 zł odsetek. Kolejne miejsca na podium zajmują Meritum Bank i Santander Consumer Bank, gdzie klient wpłacając 5 tys. zł po roku otrzyma 5 255,15 zł (ulokowany kapitał wraz z naliczonymi odsetkami).

Jeśli masz rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy w innym banku, i tak możesz założyć najlepszą lokatę na rynku. FM Bank do założenia lokaty nie wymaga posiadania konta. Tak samo w przypadku Santander Consumer Banku oraz Meritum Banku (tu przy lokacie bez konta oprocentowanie jest niższe o 0,1 pkt. proc.). Podobnie jest również w innych bankach. Dlatego obecnie wystarczy porównać ofertę kilkunastu banków, aby znaleźć lokatę na szóstkę z plusem i tam ulokować środki.

Warto pamiętać, że pieniądze klientów w każdym banku są tak samo bezpieczne. Nie ma znaczenia, czy bank ma oddziały czy nie, czy powstał niedawno lub istnieje na rynku od wielu lat. Bankowy Fundusz Gwarancyjny zapewnia taką samą gwarancję bezpieczeństwa oszczędności w bankach. Marcin Zienkiewicz
Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (18.07.2012).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Marcin Zienkiewicz
, ekspert Comperia.pl
226 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora

Chcesz założyć lokatę?
Oprocentowanie nawet 7%, porównaj i załóż lokatę przez Internet!
  • najwyższe oprocentowanie, bez podatku Belki
  • aplikuj online
Porównaj lokaty
Potrzebujesz gotówki?
Pomożemy Ci wybrać kredyt z niską ratą!
  • porównaj online aktualne oferty 35 banków
  • aplikuj online
Porównaj kredyty gotówkowe
Masz kredyt na mieszkanie?
Obniż ratę kredytu nawet o 30%!
  • wybierz najkorzystniejszą ofertę obniżającą ratę
  • aplikuj online
Porównaj kredyty refinansowe