Ranking lokat - październik 2017

2017-10-10 19:07:00

Mimo wzrostu średniego oprocentowania lokat, te najlepsze wciąż oferują zyski takie same, jak miesiąc temu. Maksymalnie zarobić można 4% w skali roku (i to w dwóch bankach). Więcej podpowiedzi na temat tego, gdzie warto zdeponować swoje oszczędności, znajdziesz w październikowym rankingu lokat od Comperia.pl.

W ciągu ostatnich 3 tygodni odnotowaliśmy lekkie ożywienie na rynku depozytowym. Po wakacyjnym marazmie banki powoli zaczęły modyfikować swoje oferty - i to na korzyść klientów. Po 2-miesięcznym zastoju średnie oprocentowanie lokat 3M na 10 000 zł w końcu drgnęło. Obecnie sięga 1,37% w skali roku. W porównaniu do wyniku sprzed półrocza to skok o 0,1 p.p.

Wzrost wskaźnika średniego oprocentowania nie jest jednak zasługą zmian stawek oferowanych w ramach tych najlepszych depozytów. W porównaniu do rankingu z września, październikowe zestawienie niczym się nie różni. Zarówno pierwsza piątka najwyżej oprocentowanych lokat (ogólnie), jak i najlepszych lokat bez dodatkowych warunków pozostały bez zmian.

Najlepsze lokaty promocyjne 3M na 10 000 zł: październik 2017

Najlepsze promocyjne lokaty bankowe
kwota: 10 tys. zł,
okres zapadalności: 3 miesiące
BankNazwa ofertyOprocentowanieTwój zyskWymagane konto (ROR)
Nest BankNest Lokata Witaj4%81.00 złtak
PLUS BANKLokata na Start4%81.00 złtak
Idea BankLokata Happy3.50%70.87 złnie
mBank3-miesięczna lokata dla nowych klientów3.50%70.87 złtak
BGŻOptimaLokata Bezkarna3.00%60.75 złnie
Źródło: Porównywarka finansowa Comperia.pl

Osoby poszukujące najwyższych zysków na bezpiecznych rachunkach bankowych skorzystać mogą z dwóch promocji: Nest Lokaty Witaj w Nest Banku i progresywnej Lokaty na Start w Plus Banku. W obu przypadkach oprocentowanie 4% w skali roku (w Plus Banku 4% to oprocentowanie uśrednione) dostępne jest dla nowych klientów, chociaż z oferty mogą też skorzystać klienci, którzy już zdążyli związać się z tymi bankami rachunkiem osobistym.

W Nest Banku propozycja promocyjnej lokaty jest skierowana także do osób, które założyły Nest Konto w okresie maksymalnie 30 dni przed zawarciem umowy Nest Lokaty Witaj. Dodatkowym warunkiem dla wszystkich jest z kolei konieczność zapewniania na rachunku osobistym wpływów wynagrodzenia (klienci indywidualni: min. 2 500 zł) lub dochodów z prowadzonej działalności gospodarczej (przedsiębiorcy: min. 6 000 zł) wraz z realizowaniem płatności do ZUS-u/urzędu skarbowego.

W Plus Banku z oferty skorzystają z kolei też klienci, którzy posiadają ROR od maksymalnie 12 miesięcy, ale nie zakładali do tej pory lokat z oferty banku.

Tylko o 0,5 p.p. mniej w poróœnaniu do oferty liderów rankingu zyskać można na Lokacie Happy w Idea Banku i 3-miesięcznej Lokacie dla Nowych Klientów w mBanku. Na obu - tak jak i na najlepszych dwóch lokatach października - można zdeponować maksymalnie 10 tys. zł. Wśród ofert wymienionych w październikowym zestawieniu jedynie BGŻOptima pozwala na ulokowanie kwoty wyższej niż ten „standardowy” limit maksymalnego wkładu dla ofert promocyjnych. Na Lokatę Bezkarną przelać można do 20 000 zł.

Najlepsze lokaty 3M na 10 000 zł (bez dodatkowych warunków): październik 2017

Najlepsze lokaty bankowe (dostępne dla każdego)
kwota: 10 tys. zł,
okres zapadalności: 3 miesiące
BankNazwa ofertyOprocentowanieTwój zyskWymagane konto (ROR)
Idea BankLokata Zyskująca1.75%35.43 złnie
Plus BankLokata Internetowa1.55%31.38 złnie
Toyota BankLokata Standardowa1.50%30.37 złnie
Nest BankNest Lokata bez konta1.40%28.35 złnie
Bank BGŻ BNP Paribas S.ALokata Promocyjna w PLN1.00%20.25 złnie

Osoby, które nie chcą spełniać dodatkowych wymogów, zyskać mogą co najwyżej 1,75% w skali roku. To uśredniona stawka najwyżej oprocentowanej lokaty dostępnej dla wszystkich: Lokaty Zyskującej w Idea Banku (progresywna). Jej umowę można zawrzeć w oddziale, przez internet lub telefon.

Na drugim miejscu zestawienia znalazł się Plus Bank z Lokatą Internetową na 1,55%. Jak sama nazwa wskazuje, założyć ją można tylko przez internet.

Trzecie miejsce na podium należy z kolei do Lokaty Standardowej w Toyota Banku. Z oferty skorzystamy przez internet i telefon. Gwarantowany zysk to 1,5% w skali roku.

Ekspert Comperia.pl