Ranking lokat - luty 2017

2017-02-02 09:04:00

Od dwóch tygodni trwają w Polsce ferie zimowe. W czasie tego okresu większość z nas ponosi dość duże wydatki związane z wyjazdami lub organizacją wypoczynku dla swoich podopiecznych. Na szczęście na rynku można znaleźć osoby, które pomimo wspomnianych kosztów myślą także o efektywnym pomnażaniu swoich oszczędności. Specjalnie dla nich porównywarka finansowa Comperia.pl sprawdziła gdzie teraz szukać atrakcyjnych depozytów.

Lokaty bankowe to jeden z najlepszych produktów służących do pomnażania oszczędności. Do wyciągnięcia takiego wniosku skłania przede wszystkim fakt, że pieniądze ulokowane na tych produktach są całkowicie bezpieczne. Są one chronione przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny do równowartości kwoty 100 tys. euro.

Nie bez znaczenia jest jeszcze fakt, iż niektóre lokaty oferują naprawdę wysokie odsetki. Listę takich instrumentów przedstawia poniższa tabela, która zawiera najlepsze roczne depozyty na kwotę 10 tys. złotych (takie parametry cieszyły się największym zainteresowaniem wśród użytkowników portalu Comperia.pl).

 

Najlepsze lokaty bankowe na kwotę 10 tys. zł
okres zapadalności 12 m-cy
Bank
Nazwa oferty
okres lokaty
Oprocentowanie
Maksymalna kwota
Wymagane konto
Toyota Bank
Depozyt Plus
2,30%
n/d
tak
Idea Bank
Lokata nr 1
2,15%
1 mln zł
nie
Nest Bank
Nest Lokata na nowe środki
2,10%
2 mln zł
tak
BOŚ Bank
EKOLokata z Bonusem
2,10%
n/d
tak
Toyota Bank
Lokata Kapitalna
2,05%
n/d
tak
Idea Bank
Lokata zyskująca
2,05%
1 mln zł
nie
BGŻOptima
Lokata standardowa
2,00%
n/d
tak
Źródło: porównywarka finansowa Comperia.pl

Najlepszy roczny depozyt oferuje obecnie Toyota Bank. Produkt, o którym mowa nosi nazwę Depozyt Plus a jego oprocentowanie nominalne przyjmuje wartość 2,30 proc. w skali roku. Osoby zainteresowane tym rozwiązaniem muszą się jednak liczyć z koniecznością otwarcia konta osobistego w tym banku.

Drugie miejsce dzisiejszego zestawienia padło łupem Lokaty nr 1 dostępnej w Idea Banku. Oprocentowanie nominalne tego depozytu wynosi 2,15 proc. w skali roku a do jego założenia nie trzeba nabywać żadnych dodatkowych produktów.

Ostatnią lokatę na podium zajęły depozyty z oprocentowaniem równym 2,10 proc. w skali roku oferowane przez Nest Bank oraz BOŚ Bank. Obydwa rozwiązania wymagają od klienta zakładania kont osobistych, przy czym BOŚ wymaga jeszcze utrzymywania odpowiedniego salda na ROR (10 proc. wartości lokaty) oraz dokonywania płatności kartą na kwotę 300 zł.

Tuż za zwycięzcami uplasowały się produkty dostępne w BGŻOptima oraz ponownie w Idea Banku i Toyota Banku. Oprocentowanie nominalne tych rozwiązań przyjmuje wartości z przedziału od 2 do 2,05 proc. i na każdym z nich można ulokować naprawdę duże kwoty.

Na zakończenie dodam tylko, że dzisiejszy zwycięzca otrzymuje wyróżnienie w postaci Comperia Stars za najlepszą lokatę lutego 2017 roku.

Autor: Jacek Kasperczyk
Comperia.pl

Jacek Kasperczyk