Ranking lokat - grudzień 2019

2019-12-04 07:37:00

Lokata na 10 000 zł może przynieść nawet 4% odsetek – oczywiście w skali roku. Najwyższa stawka dostępna jest tylko w jednym banku, pod warunkiem założenia konta i zasilania go wpływami dochodów. Pominąwszy promocje okupione dodatkowymi warunkami, maksymalne oprocentowanie lokat sięga już tylko 2%.

Porównaliśmy warunki najlepszych lokat kwartalnych, na których można zdeponować 10 000 zł. Najwyższą stawkę w skali roku oferuje tylko jedne bank: Nest Bank na Nest Lokacie Witaj. To oferta, z której mogą skorzystać jedynie nowi klienci w okresie do 30 dni po założeniu Nest Konta.

Najlepsze lokaty 3M
kwota: 10 tys. zł

Bank

Lokata

Oproc.

Twój zysk

Wymagane konto (ROR)

Dodatkowe warunki

Nest Bank

Nest Lokata Witaj

4%

79,89 zł

TAK

Oferta jednorazowa, dostępna dla nowych klientów
(lokata dostępna do 30 dni po założeniu Nest Konta), którzy:
- będą przelewać wynagrodzenie na Nest Konto (min. 1 000 zł) lub
- zapewnią regularne wpływy na BIZnest Konto (min. 6 000 zł) oraz dokonają z niego płatności do ZUS/US

Idea Bank

Lokata Happy

3,8%

75,90 zł

NIE

Oferta jednorazowa, dostępna dla nowych klientów

mBank

3-miesięczna lokata dla nowych klientów

3,5%

69,90 zł

TAK

Oferta jednorazowa, dostępna dla nowych klientów

Getin Bank

Lokata Mobilna

3%

59,92 zł

NIE

Oferta jednorazowa, dostępna w aplikacji Getin Mobile

Millennium

Lokata Mobilna

2,25%

44,94 zł

TAK

Oferta jednorazowa, dostępna w aplikacji mobilnej

BNP Paribas

Lokata na Start w PLN

2%

39,95 zł

NIE

Oferta jednorazowa, dostępna do 3 miesięcy od otwarcia konta osobistego w BNP Paribas

BOŚ

e-Lokata na Plusie

2%

39,95 zł

NIE

Oferta jednorazowa, dostępna dla nowych klientów

Fato (Banca Farmafactoring)

Lokata Facto

2%

39,95 zł

NIE

-

Getin Bank

Lokata na Nowe Środki

2%

39,95 zł

TAK

Możliwość ulokowania wyłącznie nowych środków, tj. nadwyżki powyżej salda środków złotowych klienta w Getin Noble Banku SA według stanu na koniec dnia 14.11.2019 r.

Noble Bank

Lokata na Nowe Środki

2%

39,95 zł

TAK

Możliwość ulokowania wyłącznie nowych środków, tj. nadwyżki powyżej salda środków złotowych klienta w Getin Noble Banku SA według stanu na koniec dnia 14.11.2019 r.

Idea Bank

Lokata Nr 1

1,9%

37,95 zł

NIE

-

Plus Bank

Lokata Nowa Kasa = Większy Zysk

1,7%

33,95 zł

TAK

Oferta na nowe środki

Nest Bank

Nest Lokata Lojalna

1,6%

31,96 zł

TAK

Obowiązuje warunek zapewnienia w każdym miesiącu kalendarzowym trwania lokaty wpływów na Nest Konto w kwocie minimum 2500 zł lub zapewnienie wpływu na BIZnest Konto (min. 6 000 zł) oraz dokonywanie z niego płatności ZUS/US

Toyota Bank

Lokata Plus

1,6%

31,96 zł

TAK

-

mBank

Lokata na Nowe Środki

1,5%

29,96 zł

TAK

Oferta na nowe środki, tj. nadwyżkę ponad saldo oszczędności w mBanku z 30.10.2019 r.

PKO Bank Polski

Lokata na Nowe Środki

1,5%

29,96 zł

TAK

Oferta na nowe środki, tj. nadwyżkę ponad środki zgromadzone na produktach depozytowych i inwestycyjnych klienta w PKO BP z dnia badania salda: 19.11.2019 r.

Źródło: Porównywarka finansowa Comperia.pl

4% z kontem zasilanym wynagrodzeniem

Samo otwarcie rachunku osobistego w Nest Banku to jednak za mało, żeby zapewnić sobie prawo do korzystania z podwyższonego oprocentowania. Konto należy jeszcze zasilać regularnymi wpływami dochodu. Konsumenci muszą otrzymywać na konto comiesięczne wpływy wynagrodzenia (min. 1000 zł), a osoby prowadzące własną działalność gospodarczą są zobowiązane do zapewniania wpływów na BIZ Nest Konto w kwocie nie mniejszej niż 6 000 zł, a do tego wykonywania z rachunku płatności do ZUS-u lub urzędu skarbowego.

Na spełnienie warunku zasilenia rachunku osobistego wpływami dochodu uczestnik promocji ma 60 dni od daty otwarcia lokaty. Jeśli w tym czasie wymóg nie zostanie spełniony, oprocentowanie lokaty spadnie do 0,5%.

Wniosek o otwarcie lokaty można złożyć przez stronę internetową banku. Posiadacze Nest Konta mogą tego dokonać również w bankowości internetowej lub mobilnej.

Zerwanie lokaty przed terminem skutkuje utrata odsetek.

3,8% bez dodatkowych produktów

Nieco mniej od lidera rankingu, bo 3,8% w skali rocznej, oferuje Idea Bank na Lokacie Happy. Również ten depozyt zarezerwowany jest dla nowych klientów, którzy z oferty mogą skorzystać tylko raz. Nie muszą jednak w tym celu zakładać konta osobistego. Lokata Happy jest dostępna bez dodatkowych produktów. Maksymalna kwota wpłaty na rachunek lokaty to 20 000 zł. Zrywając lokatę przed czasem, bank wypłaci wszystkie odsetki należne za okres rzeczywistego trwania umowy. Lokatę można założyć przez stronę internetową banku lub w placówce.

3,5% z kontem

Trzecią z rzędu stawkę pod względem wysokości oprocentowana: 3,5% proponuje mBank na 3-miesięcznej Lokacie dla Nowych Klientów. Podobnie jak obie lokaty plasujące się wyżej w rankingu, również ta jest ofertą jednorazową, dostępną wyłącznie dla nowych klientów pod warunkiem otwarcia konta osobistego.

Maksymalna kwota wpłaty to 10 000 zł.

Z oferty można skorzystać przez stronę WWW banku, w serwisie transakcyjnym, na infolinii, w aplikacji mobilnej lub dowolnej placówce banku.

Oprocentowanie za zerwanie lokaty wyniesie 0,01%.

2% bez dodatkowych warunków

Najwyższe oprocentowanie dostępne dla wszystkich, bez dodatkowych warunków, dostępne jest na Lokacie Facto. Na rachunku pojedynczej lokaty można ulokować dowolną kwotę. Wpłaty można dokonać jedynie przez internet. Lokata prowadzona jest przez polski oddział Banca Farmafactoring, będący częścią BFF Banking Group.

Lokata Facto jest jedyna ofertą w zestawieniu, której nie obejmuje gwarancja BFG. Środki zgromadzone na rachunku lokaty są jednak gwarantowane przez Fondo Interbancario di Tutela dei Depositi - włoski odpowiednik polskiego Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.

 

Ekspert Comperia.pl

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam