Ranking lokat bankowych na 1 tydzień-czy można coś na nich zarobić?

2009-10-27 08:58:23

Masz nadwyżki pieniędzy, ale nie wiesz kiedy będziesz ich potrzebował? Szukasz więc dobrej lokaty o krótkim terminie zapadalności, np. na 1 tydzień. Czy można coś na takich lokatach zarobić? A może lepiej wybrać najlepsze konto oszczędnościowe? Dziś Comperia przedstawia ranking najlepszych lokat bankowych na 1 tydzień.

Lokaty na 1 tydzień też dają zarobić…
 Aczkolwiek nie wiele. 7 dni to bardzo mało jak na inwestycję. Z drugiej strony to za długi czas, by Twoje pieniądze leżały na nieprocentowanych rachunku osobistym. Gdzie więc ulokować je, być coś zarobić przy praktycznie zerowym ryzyku straty?
 
Do wyboru zostają więc lokaty bankowe-pewny zysk, gwarancja Bankowego Funduszu Gwarancyjnego (100% wypłaty lokaty do 50 tys. EUR w przypadku upadku banku), możliwość rolowania lokaty na kolejny okres a w niektórych przypadkach nawet możliwość założenia lokaty online. Należy jednak pamiętać, że czym krótszy okres trwania lokaty tym niższe oprocentowanie proponuje nam bank.
 
Oto najnowszy ranking najlepszych lokat bankowych na 1 tydzień:
Kwota: 1 tys. zł, oprocentowanie stałe
 
1.     Sprawdź 
2.     Getin Bank Internetowa lokata terminowa; oprocentowanie: 3,5%
3.     Multibank Lokata - stałe oprocentowanie; oprocentowanie: 3,2%
 
Kwota: 20 tys. zł, oprocentowanie stałe
 
1.     Sprawdź 
2.     Fortis Bank e-Lokata; oprocentowanie: 3,75%
3.     Getin Bank Internetowa lokata terminowa; oprocentowanie: 3,5%
 
A może konto oszczędnościowe?
 Jeśli więc najlepsze lokaty na 1 tydzień nie dają Tobie satysfakcjonującego zysku czy masz jeszcze alternatywę? Tak. Sprawdź konta oszczędnościowe. Konto oszczędnościowe to zwykły ROR (praktycznie ze wszystkimi jego funkcjonalnościami), z tym że z większym oprocentowanie w skali roku dochodzącym nawet do ponad 6 proc. w skali roku. Jedyną wadą konta oszczędnościowego są opłaty za zbyt częste wypłaty z rachunku. Pierwszy przelew z konta oszczędnościowego jest zwykle bezpłatny a pozostałe są dosyć kosztowne-nawet 5 czy 10 zł za jeden przelew. Ale z drugiej strony mamy dużą elastyczność-nie musimy deklarować okresu na jaki inwestujemy pieniądze, możemy je swobodnie wypłacać w całości lub części bez utraty odsetek (pamiętając jednak o wspomnianych opłatach).
 
Zdaniem więc Comperii jeśli szukasz dobrej i pewnej inwestycji na 1 tydzień to wybierz konto oszczędnościowe!
 
Ekspert Comperia.pl