Porównanie lokat bankowych bez konta

2012-10-25 13:44:20

Niektórzy deponenci mają przeświadczenie, że mogą korzystać tylko z oferty depozytowej banku, w którym posiadają rachunek osobisty. Tymczasem jest grupa banków, w których przynajmniej niektóre lokaty mogą otwierać także osoby nieposiadające w tej instytucji ROR-u. Co więcej, to właśnie one oferują najlepsze oprocentowania.

Z oferty których banków powinien skorzystać poszukiwacz najlepszych depozytów na rynku na okres do pół roku na 5 tys. zł, który nie chce jednocześnie zakładać konta osobistego? Jego uwagę powinny przykuć propozycje na przynajmniej 6 proc. w skali roku następujących instytucji: Idea Bank, Getin Bank, Getin Online, Open Finance, FM Bank, Alior Bank, Meritum Bank, Alior Sync oraz Bank Pocztowy.

W zdecydowanej większości można oferowane przez nie lokaty założyć nie wstając sprzed ekranu komputera. Zestawienie najlepszych lokat bez konta na 5 tys. zł TUTAJ .

Idea Bank

W ofercie Idea Banku może kusić m.in. 1-miesięczna Lokata na Dobry Początek, z oprocentowaniem na poziomie 7,50 proc. Wygeneruje odsetki na poziomie ponad 25 zł. Można założyć tylko jedną lokatę przez Internet, oraz jedną w oddziale. Ten depozyt to oferta tylko dla osób, które nigdy wcześniej nie korzystały z produktów depozytowych tej instytucji. Zerwanie lokaty nie skutkuje utratą naliczonych dotychczas odsetek.

Na uwagę zasługuje także 3-miesięczna Lokata Elastyczna na 6,30 proc., z której odsetki wyniosą ok. 64 zł. W jej przypadku brak jest jakichś ograniczeń czy „haczyków”.

Getin Online

Getin Online także kusi atrakcyjnym depozytem. Lokata na Start na 2 miesiące jest oprocentowana na poziomie 7,50 proc., więc deponent [dysponujący 5 tys. zł - przyp. red.] zarobi netto ok. 51 zł. Gdyby zdecydował się zerwać wcześniej lokatę, nie straci wygenerowanych dotychczas odsetek. Można założyć tylko jedną Lokatę na Start.

Open Finance

Firma Open Finance, we współpracy z Getin Bankiem, też oferuje 2 atrakcyjne lokaty. Pierwsza - Lokata z Doradcą na 2 miesiące na 7,50 proc. w skali roku, pozwoli zarobić ponad 50 zł. Warunkiem uzyskania tak wysokiego oprocentowania jest jednak spotkanie z doradcą w oddziale Open Finance. Klient może założyć tylko jedną Lokatę z Doradcą. Nie może z tej propozycji skorzystać osoba, która korzystała wcześniej z oferty Open Online.

Ponad 125 zł można z kolei zarobić, lokując 5 tys. zł na pół roku na Lokacie Eleganckiej.

FM Bank

W FM Banku każdy może przez Internet założyć lokaty standardowe (tzn. bez żadnych istotnych ograniczeń w kwocie czy ilości lokat) na ponad 6 proc. na 3, 4 i 6 miesięcy. Najwyższe oprocentowanie na lokata na pół roku - 6,50 proc. Zysk „na rękę” wyniesie ponad 131 zł.

Lokata na kwartał ma oprocentowanie 6,25 proc., więc odsetki z niej wyniosą ok. 63 zł. Ok. 84 zł zarobi klient, który otworzy w FM Banku lokatę na 4 miesiące (o oprocentowaniu 6,20 proc.).

Alior Bank i Alior Sync

Alior Bank i Alior Sync klientom bez konta umożliwiają otworzenie przez Internet lokat na 6,50 proc. W Alior Banku depozyt zostanie otwarty na 5 miesięcy, i odsetki wyniosą ok. 110 zł. Alior Sync oferuje depozyt półroczny, który wygeneruje zyski w wysokości ok. 132 zł. Ta druga instytucja ma w ofercie także lokaty na 6 proc. na 4 miesiące. Co więcej, może być ono podwyższone do poziomu 7,50 proc., jeśli deponent zarekomenduje komuś skutecznie ten depozyt.

Meritum Bank

Przez Internet każdy bez wyjątku może otworzyć m.in. atrakcyjne lokaty na 3 i 6 miesięcy. Oprocentowanie depozytu Meritum Zysku w Internecie na kwartał wynosi 6,10 proc., zaś na pół roku - 6,30 zł. Te lokaty wygenerują więc zyski kolejno w wysokości ok. 62 zł i ok. 128 zł. Za to w oddziale można założyć półroczną lokatę Meritum Zysku na 6 proc. i zarobić ok. 121,50 zł.

Getin Bank

Getin Bank zakłada w swoich placówkach Lokaty Zyskowne na 6,40 proc. na 5 miesięcy. Zysk netto z tego depozytu to 108 zł z ulokowanych 5 tys. zł.

Bank Pocztowy

Bank Pocztowy oferuje lokaty na 6 proc. na pół roku. Wygenerują one na rękę odsetki w wysokości 121,50 zł. Można je założyć zarówno w Internecie, jak i na poczcie, w placówce banku lub poprzez Infolinię. Autor: Mikołaj Fidziński
Comperia.pl

Mikołaj Fidziński