Ranking kredytów samochodowych - marzec 2013

2013-03-20 14:39:59

Zakup samochodu jedynie z własnych środków może być trudny, dlatego część osób decyduje się w takiej sytuacji na zaciągnięcie kredytu samochodowego. Comperia.pl podpowiada, które oferty są obecnie najlepsze na rynku.

Decydując się na zakup pojazdu stajemy przed różnymi dylematami. Oprócz wyboru marki, parametrów technicznych czy koloru samochodu trzeba też podjąć decyzję, skąd wziąć środki na sfinansowanie takiego zakupu: czy zgromadzone oszczędności wystarczą czy trzeba posiłkować się kredytem?

Wiele osób wybiera w takiej sytuacji kredyt samochodowy. Warto wtedy przyjrzeć się dostępnym na rynku ofertom różnych banków, aby dopasować produkt do swoich potrzeb. Comperia.pl postanowiła sprawdzić, które banki proponują aktualnie kredyt samochodowy na atrakcyjnych warunkach.

Do porównania przyjęte zostały pewne założenia: celem kredytu ma być zakup używanego samochodu z 2011 roku. Jego cena to 40 000 zł, kwota kredytu wynosi natomiast 35 000 zł. Całość chcemy spłacać w równych przez 24 miesiące.

Ranking można zobaczyć tutaj.

Pierwsze miejsce w rankingu zajmuje oferta MultiBanku: Kredyt Automoto + Pakiet MultiBezpieczny. Rzeczywiste oprocentowanie tego kredytu, przy 3 proc. prowizji, wynosi 10,42 proc. Miesięczna rata to natomiast 1614,31 zł.

Na następnej pozycji również plasuje się kredyt MultiBanku – Kredyt Automoto. Jego RRSO to 11,43 proc., przy takiej samej prowizji i spłacanej co miesiąc kwocie 1629,13 zł.

Kolejny w rankingu jest Kredyt samochodowy online z ubezpieczeniem, proponowany przez mBank. Wymaga on znalezienia w domowym budżecie 1637,19 zł na każdą z rat, rzeczywiste oprocentowanie wynosi natomiast 11.97 proc.

Tuż za tą ofertą znalazł Kredyt Samochodowy Online + Pakiet MultiBezpieczny MultiBanku. Jego RRSO jest tylko nieznacznie wyższe (11,98 proc.), tak jak i kwota raty - 1637,30 zł.

Zestawienie najlepszych kredytów samochodowych zamyka propozycja Raiffeisen Polbanku z oprocentowaniem rzeczywistym równym 12,56 proc. Mimo, że prowizja tego kredytu jest najniższa z omówionych – wynosi 2 proc., to kwota raty jest najwyższa: aż 1645,73 zł.

Autor: Gabriela Drzymalska
Comperia.pl

Gabriela Drzymalska