Interesują Cię wyłącznie pożyczki hipoteczne bez prowizji? Na tej stronie znajdziesz najważniejsze informacje o najlepszych pożyczkach pod hipotekę z prowizją 0%. Użyj kalkulatora rat Comperia.pl, by porównać aktualne oferty, poznać warunki finansowania w poszczególnych bankach i obliczyć łączne koszty spłaty.

Pożyczki hipoteczne bez prowizji

Porównaj wszystkie pożyczki hipoteczne w jednym miejscu

Pożyczki bez prowizjiKredyty gotówkoweKredyty na samochódSzybkie pożyczki
Comperia Doradca KH
Pożyczka hipoteczna z Comperia Doradca

Wybieramy kredyty

Skontaktuj się z doradcą, który wybierze dla Ciebie najlepszą ofertę.

  • Za dużo ofert? Którą wybrać?
  • Bez prowizji czy z niższym oprocentowaniem?

Oferta sponsorowana

Sprawdź
Porównaj produkty
Znaleźliśmy dla Ciebie 1 ofertę
Sortowanie:
Santander Bank Polska
Pożyczka Hipoteczna
Prowizja: 0%Oprocentowanie: 10,14% (zmienne)RRSO: 11,61%
Do porównaniaSzczegóły

Rata: 1 169,18 zł

Darmowa porada

Legenda:Ocena danego banku na podstawie średniej ocen zebranej od naszych klientów

Skorzystaj z wiedzy naszych ekspertów

Ponad 10 lat doświadczenia naszego zespołu w analizie rynku finansów

Wszystkie wpisy

Pożyczka pod hipotekę a kredyt gotówkowy

Kredyt gotówkowy to rodzaj finansowania bankowego, który zazwyczaj nie wymaga zastosowania zabezpieczenia. W przeciwieństwie do niego pożyczka hipoteczna zawsze wiąże się z koniecznością ustanowienia hipoteki, która znacznie ogranicza ryzyko ponoszone przez bank. Kredyt gotówkowy zwykle umożliwia pozyskanie gotówki do 150 000 zł i rozłożenie spłaty zadłużenia na okres do 10-12 lat. Stosując zabezpieczenie hipoteczne, górny limit kwotowy pożyczki jest ograniczany wyłącznie zdolnością kredytową klienta i wartością nieruchomości. Okres kredytowania z kolei może zostać wydłużony nawet trzykrotnie.

Pożyczając pieniądze pod hipotekę, konsument zgadza się na wpisanie banku jako wierzyciela do księgi wieczystej domu, mieszkania lub działki wyznaczonej na przedmiot zabezpieczenia spłaty zadłużenia. Nieruchomość ta nie musi stanowić własności kredytobiorcy, może należeć do osoby trzeciej (wówczas musi ona wyrazić zgodę na zastosowanie zabezpieczenia). Hipoteka jest ustanawiana na prawie własności lub własnościowym spółdzielczym prawie do lokalu.

Dodatkowym elementem obowiązkowym każdej umowy jest ubezpieczenie nieruchomości od ognia i innych zdarzeń losowych z przelewem wierzytelności pieniężnej z polisy na bank.

Różnice między obiema formami finansowania widoczne są również w cenie. Pożyczka „pod zastaw mieszkania” jest zazwyczaj dużo tańsza od kredytu konsumpcyjnego z uwagi na niższe oprocentowanie i niższą prowizję. Wśród produktów kredytowych z zabezpieczeniem hipotecznym częściej figuruje pożyczka bez prowizji lub z marżą zbliżoną do niskich stawek typowych dla kredytów mieszkaniowych.

Pożyczka hipoteczna a kredyt hipoteczny

Zarówno pożyczka hipoteczna, jak i kredyt hipoteczny są długoterminowymi formami finansowania, zabezpieczonymi hipoteką na nieruchomości, a różni ich w głównej mierze cel kredytowania. W przeciwieństwie do kredytu w ramach pożyczki dostaniesz gotówkę i wydasz ją na co chcesz: remont mieszkania, zakup sprzętu AGD, nowy samochód etc. Jedynym ograniczeniem jest brak możliwości wydatkowania pieniędzy na potrzeby związane z prowadzeniem firmy. Kredyt hipoteczny może być udzielony wyłącznie na określony cel (budowlany, mieszkaniowy albo refinansowanie lub konsolidację), choć wiele banków dopuszcza przeznaczenie mniejszej części pozyskanych środków na inne potrzeby.

Kredyt pozwala na spłatę zadłużenia w dłuższym czasie (nawet do 35 lat), podczas gdy pożyczkę należy zwrócić w okresie zazwyczaj do 20-25 lat, rzadziej 30 lat.

Kredyty hipoteczne można uzyskać na wyższą kwotę, standardowo do 80% wartości zabezpieczenia, a w niektórych bankach nawet do 90% (pod warunkiem doubezpieczenia niskiego wkładu własnego). W pożyczce hipotecznej maksymalna dostępna suma jest ograniczana zwykle do 70% wartości nieruchomości, choć nieliczne banki umożliwiają pożyczenie pieniędzy nawet przy LtV (ang. loan to value) sięgającym 80%.

Tania pożyczka hipoteczna: porównanie banków

Pożyczka hipoteczna na dowolny cel to najlepszy sposób finansowania dużych wydatków. Na szczególną uwagę zasługują oferty promocyjne, typu pożyczka bez prowizji lub z obniżoną marżą, dzięki którym można zdobyć potrzebną gotówkę za cenę nawet kilkukrotnie niższą w stosunku do kosztu standardowego kredytu gotówkowego.

Jeśli interesuje cię tania pożyczka bez prowizji, chcesz poznać aktualne propozycje banków, sprawdzić warunki, na jakich można skorzystać z dostępnych promocji i porównać koszty spłaty poszczególnych ofert, skorzystaj z bezpłatnego kalkulatora kredytowego Comperia.pl. Podaj w nim interesują cię kwotę, preferowany okres spłaty i wartość nieruchomości, a otrzymasz spersonalizowany ranking pożyczek hipotecznych, z którego dowiesz się, w którym banku otrzymasz pożyczkę w najlepszej cenie.