Porównanie banków? To nie towary na półce w sklepie

2009-10-09 11:16:54

Dzisiejsza rzeczywistość właściwie wymusza korzystanie z usług bankowych. Rachunki bankowe, karty kredytowe, kredyty hipoteczne to produkty niemal codziennego użytku. No ale jak wybrać najlepsze? Jak dokonać porównania banków? To przecież nie towary na półce w sklepie…

Banki w Polsce przyjęły formułę uniwersalności. Każdy ma wszystkiego po trochu. Garść hipotek, kilka rachunków bankowych, portfel kart kredytowych, a na deser gotówki i parę sposobów na lokowanie oszczędności. Prawda jest też taka, że nie ma na rynku takiej instytucji, która byłaby najlepsza we wszystkich wymienionych kategoriach. A nawet w ramach jednego produktu nie ma samodzielnego lidera. Jeden bank okaże się lepszy dla VIP-a, podczas gdy dla zwykłego Kowalskiego nie znajdzie dobrej oferty. No więc jak porównać banki?
 
Po pierwsze nie ma dzisiaj takiej możliwości, aby Twój bank był najlepszy we wszystkim. Po drugie nie ma konieczności korzystania z usług jednego banku. I w sytuacji funkcjonowania w warunkach wolnorynkowych nawet nie jest to wskazane. W innej instytucji zaciągniesz kredyt hipoteczny, w innej ulokujesz pieniądze, a w jeszcze innej będziesz prowadzisz podstawowy rachunek bankowy. Niech zdecyduje cena i profesjonalizm.
 
Chcesz porównać banki i ich produkty? Zapraszamy do naszej porównywarki!
 
Gdy już wiesz, czego szukasz, sprawdź podstawowy ranking kosztowy danego produktu. Skorzystaj w tym celu z porównywarek produktów dostępnych na Comperii. Możesz również oczywiście samodzielnie przeszperać strony internetowe banków, choć przekonasz się, że w ten sposób nie zdobędziesz kompletu informacji. Konieczne okażą się spotkania z kolejnymi przedstawicielami poszczególnych instytucji lub też postawienie na doradcę finansowego, który streści całą rynkową ofertę. Ograniczy się jednak raczej do kwestii kredytów hipotecznych i czasami problemu lokowania oszczędności. Bo jak pisaliśmy wcześniej to jest właśnie domena pośredników finansowych. Jeżeli więc szukasz czegoś więcej to jesteś skazany na samodzielną podróż po ofertach.
 
Gdy już zbierzesz informacje o parametrach cenowych poszukiwanego produktu, przyjdzie czas na opinie klientów o jego oferencie. Te wbrew pozorom są bardzo ważne, bo nie tylko cena, ale jakość współpracy się liczy. Jak wysądować jej poziom? Polecamy internetowe fora, w tym oczywiście forum Comperii. I nie obędzie się bez konsultacji decyzji ze znajomymi. Ich osobiste doświadczenia mogą wiele wnieść do sprawy.
 
Instrukcja na dobre porównanie? Złożenie w całość informacji o ofercie cenowej i indywidualnie ocenianej jakości współpracy.
 
Chcesz podyskutować o bankach i ich ofercie? Zapraszamy do dyskusji na naszym forum!
 
Comperia.pl
 
Ekspert Comperia.pl