Oszczędzaj na rachunkach - promocje kont bankowych

2012-11-14 11:33:22

Coraz to nowe banki zaczynają licytować się, który więcej dofinansuje klientowi jego comiesięczne rachunki za telefon, prąd czy gaz. Które instytucje wyszły z takimi propozycjami? Czy to oferty dla każdego? Jakie mają haczyki?

Citi Handlowy

Citibank ruszył z promocją, na mocy której klientom, którzy zapłacą rachunki za Internet, gaz czy telefon za pomocą usługi FotoKasa, zostanie zwrócone 10 proc. ich wysokości. FotoKasa to funkcjonalność bankowości mobilnej Citi Mobile, polegająca na realizacji płatności przez zeskanowanie kodu z faktury. Taki przelew jest bezpłatny.

Aby wziąć udział w promocji, najpierw należy się w niej zarejestrować (formularz dostępny jest na stronie banku). Obejmuje ona posiadaczy konta osobistego lub karty kredytowej.

Niestety, na promocję są nałożone pewne ograniczenia. Po pierwsze - zwroty 10 proc. dotyczą tylko rachunków wystawionych przez partnerów promocji, tj. Telekomunikację Polską, UPC Polska, Netia , PGNiG i PTK Centertel. Citi Handlowy może też zwrócić równowartość jednej transakcji (na maks. 20 zł) za przejazd taksówką MPT Warszawa.

Po drugie - maksymalna wartość jednorazowego zwrotu to 20 zł. Po trzecie - łącznie dzięki zwrotom każdy posiadacz rachunku czy karty nie może wzbogacić się o więcej niż 100 zł. W końcu po czwarte - promocja jest ograniczona do pierwszych 10 tys. transakcji, lub, w przypadku mniejszego zainteresowania, potrwa do końca bieżącego roku.

Zwroty będą dokonywane co miesiąc.

Credit Agricole

W Credit Agricole trwa natomiast promocja „Oszczędzam na rachunkach”. Bank jest w stanie zwracać 10 proc. netto wysokości rachunków za gaz, energię, wodę, telefon, Internet wykonanych z nowo otwartego konta osobistego. Jest to więc promocja tylko dla nowych klientów. Konta osobiste premiujące udziałem w promocji można zakładać do końca listopada.

Bank stawia jednak kilka warunków i ograniczeń. Po pierwsze, aby wziąć udział w promocji, należy założyć Konto PROSTOoszczędzające PLUS lub Konto PROSTOoszczędzające PREMIUM. Nie są to najtańsze rachunki, choć można kilkuzłotowe opłaty w pewnych warunkach ominąć.

Ponadto, bank zwraca pieniądze tylko przez 5 miesięcy od przystąpienia do promocji, i maksymalnie może dać zarobić 200 zł. Credit Agricole wymaga także, aby złożyć „Deklarację stałego zasilania konta” lub „Zlecenie przekazywania środków” (rodzaj dokumentu zależy od źródła dochodów) i aby przez przynajmniej rok minimum raz w miesiącu na konto wpływała kwota w nich zadeklarowana, nie niższa niż 100 zł.

Z promocji dyskwalifikuje fakt posiadania konta w Credit Agricole w okresie ostatnich 90 dni, oraz zawarcie z bankiem umowy o Indywidualną Linię Kredytową.

PKO BP

W PKO Banku Polskim każda osoba, która założy Konto Za Zero, może przystąpić (poprzez złożenie deklaracji) do programu premiowego, nagradzającego za dokonywanie z tego ROR-u płatności bezgotówkowych z tytułu wystawionych faktur telefonicznych oraz doładowania telefonu komórkowego. PKO BP co miesiąc będzie zwracał 10 proc. wartości płatności, ale nie więcej niż 10 zł. Promocja trwa do końca października 2013 r.

Kto zaczął?

Tak naprawdę pionierem w dziedzinie obniżania rachunków można nazwać Alior Bank, który jako pierwszy, bo pod koniec czerwca br., ruszył z ofertą Gwarancji Niższych Rachunków. Niestety, do promocji można było przystąpić tylko do 30 września br.

W telegraficznym skrócie - Alior Bank wynegocjował oferty specjalne u takich firm jak: PKP Energetyka, Polkomtel, Polsat Cyfrowy, TU Europa, ING TUnŻ. Zmieniając dotychczasowych usługodawców na rekomendowanych przez Alior Bank, rachunki spadłyby, jak gwarantował bank, o min. 10 proc. Autor: Mikołaj Fidziński
Comperia.pl

Mikołaj Fidziński