Nowy format oddziałów Aliora staje się rzeczywistością. Pierwsza placówka w Warszawie już działa.

2020-01-09 14:12:14

Alior dokonał rewolucji w swoich oddziałach. Pierwsza placówka nowego typu już ruszyła w Warszawie. Jest to odnowiony oddział przy ul. Jana Pawła II 35.

Zmiana dotyczy nie tylko wyglądu, chociaż na pierwszy rzut oka widać, że jest inaczej. W nowym formacie zoptymalizowane zostały także procesy, wprowadzona została nowa technologia, można również zapoznać się z akcjami charytatywnymi, w jakich bierze udział bank.

Oddział podzielony jest na kilka stref. Strefa obsługi, ze stanowiskami obsługowymi, jest miejscem, w którym klienci w przytulnej, wydzielonej przestrzeni mogą odbyć spotkanie z bankierem. Strefa jest wyciszona, co zapewnia prywatność. Na każdego klienta czeka kawa, herbata bądź woda. W drugiej wydzielonej strefie, również z pomocą bankiera, będzie można zapoznać się z bankowością internetową. W kolejnej oddzielnej strefie bank prezentuje swoje działania społeczne, akcje charytatywne, w których bierze udział czy informacje o wspieranych akcjach kulturalnych i sportowych.

Istotna jest także ekologia. Oddział wyposażony jest w meble w większości wyprodukowane z materiałów poddanych recyklingowi, rozplanowanie pomieszczenia służy także ograniczaniu zużycia zasobów a natężenie światła dopasowuje się do pory dnia.

W planach jest uruchomienie 30 oddziałów tego typu na terenie Polski.

Marzena Kazbieruk