Strona internetowa Banku Ochrony Środowiska zyskała nowy wygląd

2020-01-09 15:43:27

Kolejny bank modernizuje swój serwis internetowy, by dostosować go zarówno do panujących w projektowaniu trendów, ale także do coraz popularniejszych urządzeń mobilnych. Tym razem jest to BOŚ Bank.

Konieczność odświeżenia strony wynika nie tylko ze zmiany trendów - to co kiedyś było uważane za atrakcyjne, dziś nierzadko wcale nie wygląda dobrze. Główną przyczyną jest konieczność dostosowania witryny do urządzeń mobilnych, bo wg. różnych badań, ruch na nich sięga (a czasem nawet przekracza) 50% wszystkich wejść na stronę.

Kolejne firmy i instytucje modernizują swoje witryny internetowe, tym razem jest to BOŚ Bank. Nowa strona ma minimalistyczny design a odbiorcy łatwiej dotrzeć do najistotniejszych informacji dzięki bardziej przejrzystej strukturze. Również język przekazywanych treści został dostosowany do odbiorców.

Ważny dla części klientów jest także fakt, że witryna jest przyjazna osobom niepełnosprawnym i jest zgodna ze standardem WAG 2.1. Publikowane materiały są kompatybilne z technologiami wspomagającymi korzystanie z Internetu dla osób słabowidzących.

Bank Ochrony Środowiska planuje dalszy rozwój swojej strony w 2020 roku.

Marzena Kazbieruk