Najlepsze lokaty bankowe online - gdzie najwięcej zarobisz?

2013-08-14 13:55:00

Coraz więcej banków umożliwia zakładanie lokat bankowych online, czyli bez wychodzenia z domu i bez konieczności posiadania konta bankowego. Prosto i wygodnie. Do tego oprocentowanie takiej lokaty może być wyższe niż tej zakładanej tradycyjnie w oddziale banku! Sprawdź więc z Comperią ile dają zarobić najlepsze lokaty bankowe online!

Lokaty bankowe online-nadchodzi nowa era
 
Lokaty bankowe online można założyć w każdym banku, o ile posiadasz w nim konto i dostęp do bankowości internetowej. Nic prostszego. Problem zaczyna się, gdy chcesz bez wychodzenia z domu znaleźć i wybrać najlepsze lokaty bankowe w dowolnej instytucji. O ile wyszukanie ich za pomoca Internetu jest bardzo proste (na naszej porównywarce lokat znajdziesz nie tylko najlepsze lokaty bankowe wśród tych dostępnych  online, ale też wśród wszystkich depozytów na rynku) o tyle otwarcie lokaty przez Internet już nie. Nie każdy bank oferuje taką możliwość, ale szczęście tendencja jest pozytywna -  coraz więcej banków wprowadza do swojej oferty prawdziwe lokaty internetowe. 
 
Jak zakładać lokaty online?
 

Typowy proces założenia lokaty bankowej przez Internet polega na wypełnieniu formularza online i przesłaniu pieniędzy na wskazane konto. Bank potwierdza warunki lokaty. Weryfikacja danych klienta odbywa się na podstawie danych, które pojawią się na formularzu przelewu pieniędzy na rachunek lokaty (tylko na to konto zostaną zwrócone pieniądze po zakończeniu trwania lokaty bankowej). Umowa lokaty albo jest wysyłana pocztą, albo za pomocą szyfrowanego emaila zabezpieczonego podpisem elektronicznym.

 
Oferta lokat internetowych jest ograniczona-nie zawsze można założyć lokaty przez Internet na dowolny okres. Lokata online ma być wabikiem, który ma za zadanie przyciągnąć klientów do banku, tak by później przekonać ich do kupna innych lokat, założenia konta czy wnioskowania o kredyt. Czysty marketing, który jest bardzo skuteczny bo coraz więcej klientów najlepsze lokaty bankowe wybiera w sieci. I chce zakładać je z pomocą Internetu. Dla banków to bardzo cenna grupa klientów, która jeśli się zwiąże z bankiem może być bardzo dochodowa, bo jest nowoczesna i generuje mniej kosztów związanych z jej obsługą (korzysta po prostu częściej z bankowości elektronicznej czy mobilnej).
 
Najlepsze lokaty bankowe online-zestawienie ofert
TOP 7 lokat bankowych zakładanych on-line na 6 miesięcy
na 5 tys. zł
Bank
Nazwa oferty
Odsetki po podatku
Odsetki przed opodatkowaniem
Oprocentowanie
SK Bank
eLokata24
91,12
112,5
4,50%
Alior Bank
Lokata 6- miesięczna
72,89
90
3,60%
FM Bank
FM Lokata PRO
FM Bank
FM Lokata Spinająca w PLN
70,87
87,5
3,50%
IdeaBank
Lokata Stabilna
68,85
85
3,40%
Getin Noble Bank
Lokata Miesiąca
67,83
83,75
3,35%
Santander Consumer Bank
Lokata Direct + Internet
66,82
82,5
3,30%
GetinOnline
Lokata Be Green
66,82
Open Finance
Lokata Stylowa
66,82
Meritum Bank
Lokata "Meritum Zysku w Internecie"
64,8
80
3,20%
Meritum Bank
Lokata Standardowa Internetowa (dla posiadaczy konta )
64,8
źródło: porównywarka finansowa Comperia.pl
 
 
A Twoim zdaniem, gdzie są najlepsze lokaty bankowe? Podziel się swoją opinią na naszym forum o lokatach!
 
Comperia.pl

 

Ekspert Comperia.pl