MultiBank planuje ekspansję na rynku kredytów na nowe samochody

2010-07-30 09:52:27

MultiBank walczy o rynek kredytów na nowe samochody lub nie starsze niż 3 lata, oferowane w autoryzowanych salonach dilerskich. Planuje, aby do końca roku oferta banku dostępna była w co 10 salonie dilerskim w Polsce. MultiBank chce konkurować sprawną obsługą i atrakcyjną ofertą gwarantującą finansowanie do 125 proc. LTV w czterech walutach do wyboru (PLN, EUR, CHF, USD).

Aktualnie kredyt samochodowy banku oferuje 25 dilerów, do końca roku liczba ta ma wzrosnąć do 100. Bank budując ofertę, nie tylko polepszył jej parametry cenowe, obniżając marżę średnio o 2 pkt. proc., ale także skrócił i usprawnił proces przyznania kredytu. Klient może otrzymać pożyczkę podczas jednej wizyty w salonie samochodowym. W ciągu 30 minut od złożenia wniosku bank gwarantuje, że klient otrzyma decyzję kredytową. Po weryfikacji dokumentów kolejne 30 minut trwać będzie uruchomienie kredytu.
 
W ramach uproszczonej procedury, klient może otrzymać kredyt bez konieczności przedstawienia dokumentów potwierdzających dochody. W przypadku kredytów do kwoty 100 tys. zł nie wymagany jest również wkład własny.
 
Kredyt samochodowy auto-moto w MultiBanku można zaciągnąć na maksymalną kwotę wynoszącą 350 tys. zł (do 125 proc. LTV). Bank nie pobiera prowizji za wcześniejszą spłatę. Kredyt można zaciągnąć maksymalnie na okres 120 miesięcy. Oprocentowanie kredytu w złotych kształtuje się na poziomie już od 5,75 proc. Zabezpieczeniem dla banku jest cesja praw z polisy AC i przewłaszczenie częściowe.

Comperia.pl

Ekspert Comperia.pl