24.07.2012, 09:55

Lokaty promocyjne - dla nowych klientów. Czy warto z nich skorzystać?

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 10     / 10 (oddano 5 głosów)

Banki często reklamują się i chełpią lokatami z wysokim oprocentowaniem, znacznie przewyższającym przeciętne depozyty. Comperia.pl prześwietla te oferty i doradza, czy warto z nich skorzystać.


Więcej niż standard
Aktualnie najlepsze standardowe lokaty oferują oprocentowanie na poziomie 6-6,4 proc. Zestawienie takich lokat można znaleźć tutaj. W przypadku większości tych depozytów dowolna osoba może przynieść do banku kilkadziesiąt tysięcy złotych i założyć lokatę na takich warunkach. Z drugiej strony, można znaleźć oferty reklam banków, które chwalą się oprocentowaniem powyżej 7,5 proc. Naturalnym jest zadanie pytania, czy w takich ofertach znajduje się haczyk. Niestety odpowiedź jest twierdząca.

Lokaty dla nowych klientów
Oferty z wysokim oprocentowaniem charakteryzują się krótkim okresem zapadalności oraz relatywnie niską kwotą możliwą do ulokowania. Przykładem takiej oferty może być Lokata Wysoki Procent w neoBanku. Klient może zdeponować środki do 10 tys. zł na dwumiesięczną lokatę z oprocentowaniem 9 proc.

Prawie takie same warunki można otrzymać na Lokacie z Kuponem w Idea Banku. Tam również środki do 10 tys. zł będą pracowały aż na 9 proc., jednak krócej- przez jeden miesiąc. W obydwu powyższych przypadkach oferta jest przeznaczona dla nowych klientów i taką promocyjną lokatę można założyć tylko raz, choć w Idea Banku nie trzeba zakładać konta osobistego. Nieco mniej, bo 8,5 proc. oferuje na trzymiesięcznej lokacie Meritum Bank. W tym przypadku warunkiem jest założenie Meritum Konta Zarabiającego. Dzięki temu klient może wpłacić na atrakcyjny depozyt jednorazowo do 5 tys. zł.

7,5 proc. na dwumiesięcznym depozycie to oferta Getin Online. Maksymalna kwota jaką można wpłacić na lokatę to 10 tys. zł. Z tej oferty mogą skorzystać klienci, którzy dotychczas nie zakładali Lokaty na Start w Getin Banku.

Sprawdź zestawienie w pigułce najlepszych lokat dla nowych klientów!

Czy warto korzystać z lokat promocyjnych?
Jeśli ktoś jeszcze nie zakładał lokat w opisanych bankach, warto rozpocząć relacje z daną instytucję właśnie od promocyjnej lokaty. Dzięki temu klient uzyska jedno z najwyższych oprocentowań na rynku, dużo wyższe od standardowych lokat. A po 1-3 miesiącach można odnowić lokatę już na standardowych warunkach. Marcin Zienkiewicz
Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (24.07.2012).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Marcin Zienkiewicz
, ekspert Comperia.pl
226 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora

Chcesz założyć lokatę?
Oprocentowanie nawet 7%, porównaj i załóż lokatę przez Internet!
  • najwyższe oprocentowanie, bez podatku Belki
  • aplikuj online
Porównaj lokaty
Potrzebujesz gotówki?
Pomożemy Ci wybrać kredyt z niską ratą!
  • porównaj online aktualne oferty 35 banków
  • aplikuj online
Porównaj kredyty gotówkowe
Masz kredyt na mieszkanie?
Obniż ratę kredytu nawet o 30%!
  • wybierz najkorzystniejszą ofertę obniżającą ratę
  • aplikuj online
Porównaj kredyty refinansowe