Lokaty progresywne - porównanie najlepszych ofert. Zapomniany produkt?

2010-03-16 16:05:55

Wśród lokat bankowych produktami, które najbardziej kuszą klientów są lokaty progresywne. Oprocentowanie na poziomie 12 proc. w skali roku? Możliwość wypłaty pieniędzy w dowolnym momencie? To tylko niektóre z haseł reklam promocyjnych. Comperia.pl pokazuje, co tak naprawdę się za nimi kryje i ile mogą zarobić najlepsze lokaty progresywne. Sprawdź nasz ranking!

Lokaty progresywne to jeden z rodzajów depozytów bankowych. Jego cechą charakterystyczną jest możliwość uzyskania z miesiąca na miesiąc coraz wyższego oprocentowania ulokowanych środków. Banki w ostatnich miesiącach lokaty bardzo często oferują oprocentowanie na poziomie nawet kilkunastu procent. Jest to jednak jedynie chwyt reklamowy, mający na celu przyciągnięcie jak największej liczby klientów. W rzeczywistości realne oprocentowanie jest znacznie niższe. Niemniej jednak, w porównaniu z pozostałymi rodzajami depozytów, lokaty progresywne mogą gwarantować wysokie zyski. Comperia.pl przedstawia najlepsze oferty na rynku.
 
Lokaty progresywne – oferta rynkowa
 Pomimo faktu, że banki w ostatnich miesiącach nie prowadzą intensywnej akcji promocyjnej dotyczącej lokat progresywnych, na rynku mamy do czynienia z bogatą ofertą produktową. Najlepsze lokaty progresywne oferują nawet powyżej 5 proc. w skali roku. Jest to mniej jedynie o ok. 1 pkt. proc. od zwykłych lokat bankowych.
 
Niemniej jednak, możliwość wycofania zainwestowanych środków po każdym zakończonym miesiącu inwestycji jest aspektem, który znacznie zwiększa płynność finansową lokat progresywnych. Jeżeli boimy się zatem całkowitego zamrożenia naszych oszczędności na dłuższy okres, to lokaty progresywne są dla nas rozwiązaniem znacznie lepszym niż zwykłe depozyty bankowe.
 
Na podstawie danych naszej porównywarki, poniżej przedstawiamy zestawienie najlepszych produktów w segmencie lokat progresywnych. Ranking przygotowano przy założeniu depozytu w wysokości 3 tys. zł, złożonego w banku na okres 12 miesięcy.
 
Lokaty progresywne – zestawienie najlepszych produktów
 
Nazwa Banku
Rzeczywiste oprocentowanie
Odsetki po podatku
5,625 proc.
136,75 zł
Allianz Bank
5,47 proc.
133,10 zł
Polbank EFG
5,25 proc.
127,50 zł
Citi Handlowy
5,17 proc.
126,10 zł
Eurobank
5,15 proc.
125,50 zł
 
Źródło: Porównywarka finansowa Comperia.pl
 

A Twoim zdaniem, gdzie są najlepsze lokaty bankowe? Podziel się swoją opinią na naszym forum o lokatach!
 
Comperia.pl
Ekspert Comperia.pl