Lokata terminowa na 3 i 6 miesięcy - sprawdź najlepsze propozycje

2013-08-16 12:44:32

Lokata terminowa to bezpieczna inwestycja dla Twoich pieniędzy. Z jednej strony gwarancja zwrotu kapitału i odsetek w określonej wysokości, z drugiej - Twoje pieniądze są zabezpieczone przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny w 100% do kwoty 100 tys. EUR. Dlatego znaczna część naszych oszczędności ulokowana jest na depozytach bankowych. Sprawdź z Comperia.pl, która obecnie lokata terminowa na 3 lub 6 miesięcy jest najbardziej atrakcyjna!

Oprocentowanie lokat obecnie zdecydowanie nie zachwyca. Na standardowych depozytów ciężko dziś zarobić sporo więcej niż 3 proc. w skali roku. Wszystko dlatego, że przez ostatni niemal rok bardzo spadła cena pieniądza - Narodowy Bank Polski 8-krotnie obniżał stopy procentowe, w ślad za nimi w dół poszła więc także jakość ofert banków.

Nadal można jednak znaleźć oferty lokat na 3 czy 6 miesięcy, na których można zarobić więcej niż 3,50 proc. w skali roku. Niestety, zwykle grono osób, do których są one skierowane, nie jest szerokie. Tak jest w przypadku Idea Banku i jego Lokaty na Dobry Początek. Mogą ją otworzyć tylko osoby, które nigdy wcześniej nie korzystały z żadnego innego produktu tej instytucji. Podobne „sito” ustawił Getin Online - jego Lokata na Start skierowana jest tylko do tych klientów, którzy nigdy wcześniej nie mieli Lokaty na Start. Oba wspomniane depozyty to oferty 3-miesięczne na 5,25 proc. w skali roku. Można je odnowić, ale już na sporo mniej atrakcyjnych warunkach.

TOP3 lokat 3-miesięcznych uzupełnia Meritum Bank, na którego Pierwszej Lokacie można zarobić 4 proc. w skali roku. Niestety, to także jednorazowa niespodzianka - tylko dla osób, które założą rachunek osobisty.

Najlepsze lokaty na 3 miesiące na 5 tys. zł
Bank
Oferta
Oprocentowanie
Szczegóły
Idea Bank
Lokata na Dobry Początek
5,25%
Tylko dla nowych klientów (którzy nigdy wcześniej nie korzystali z żadnego produktu Idea Banku).
Getin Online
Lokata na Start
5,25%
Tylko dla klientów, którzy nigdy wcześniej nie mieli Lokaty na Start.
Meritum Bank
Pierwsza Lokata
4,00%
Tylko dla osób, które założą konto osobiste w Meritum Banku.
źródło: porównywarka finansowa Comperia.pl

 

Najwyższe zyski na lokacie półrocznej obecnie generuje eLokata24 z oferty SK Banku. Lokata zakładana w Internecie, dostępna dla każdego - to kusząca oferta. Deponenci powinni jednak pamiętać, że oprocentowanie tego depozytu (obecnie 4,50 proc. w skali roku) to stopa zmienna, a więc niegwarantowana przez bank przez cały okres zdeponowania środków. Jeśli SK Bank obniży oprocentowanie swoich depozytów, zmiana ta dotknie także już trwające lokaty.
 

 

Najlepsze lokaty na 6 miesięcy na 5 tys. zł
Bank
Oferta
Oprocentowanie
Szczegóły
SK Bank
eLokata24
4,50%
Stopa zmienna, tzn. bank w trakcie trwania lokaty ma prawo zmienić oprocentowanie i od tego momentu środki na lokacie będą objęte tym nowych oprocentowaniem.
Alior Bank
Lokata 6- miesięczna
3,60%
Na lokacie można ulokować tylko nowe środki, tj. środki ponad łączne saldo środków zgromadzonych na należących do klienta rachunkach oszczędnościowych, oszczędnościowo-rozliczeniowych i lokat terminowych, prowadzonych w złotych, według stanu na 6 sierpnia 2013.
FM Bank
FM Lokata PRO
3,60%
Tylko dla osób posiadających konto osobiste lub oszczędnościowe w FM Banku.
źródło: porównywarka finansowa Comperia.pl

Comperia.pl

 

Mikołaj Fidziński