Kredyt samochodowy Getin Banku na prześwietleniu w Comperii

2010-02-12 13:36:05

Planujesz zakup nowego samochodu? Jeżeli wcześniej nie odłożyłeś odpowiedniej ilości pieniędzy, co przy cenie auta sięgającej kilkudziesięciu tysięcy złotych jest trudnym zadaniem, będziesz potrzebował finansowania z zewnątrz. Najtańszym rozwiązaniem może okazać się specjalny kredyt samochodowy. Getin Bank w minionym roku należał do czołowych graczy na rynku pożyczek samochodowych. Jak nadal utrzymuje wysoką pozycję? Sprawdź, jakie kredyty samochodowe proponuje Getin Bank.

Na jakich warunkach Getin Bank udziela kredytów samochodowych?
 W Getin Banku możemy dostać kredyt na sfinansowanie zakupu zarówno auta nowego, jak i używanego. Podstawowym przedmiotem zabezpieczenia takiego kredytu jest sam przedmiot kredytowania, czyli samochód. Nic więc dziwnego, że kredyt na nowy pojazd jest dużo tańszy od kredytu na auto z rynku wtórnego – w przypadku problemów ze spłatą kredytu bank teoretycznie łatwiej i szybciej znajdzie nabywcę na młodszy samochód. Przy określaniu wysokości oprocentowania kredytu, które jest zmienne w okresie kredytowania, obowiązuje zasada „im starszy pojazd i dłuższy okres kredytu, tym wyższe oprocentowanie”.
 
 
Kredyt samochodowy Getin Bank-zestawienie
 
 
Okres kredytowania
Oproc.
Prowizja
Kredyt na samochód nowy
1-120 miesięcy
8,99%-11,49%
1%
Kredyt na samochód używany
1-96 miesięcy
10,9%-19,9%
2%
źródło: porównywarka finansowa www.comperia.pl
 
Zakup nie wszystkich używanych aut może zostać skredytowany. Maksymalny dopuszczalny wiek samochodu bank określił na poziomie 13 lat. Ważnym aspektem jest brak wymaganego wkładu własnego. Ponadto bank nie określa limitu kwoty udzielanego kredytu.
Jak już wspomnieliśmy, podstawowym zabezpieczeniem spłaty kredytu jest nabywany pojazd, a ściślej mówiąc częściowe przewłaszczenie samochodu na rzecz banku. Oznacza to, że staje się on na czas trwania umowy kredytowej współwłaścicielem auta, co uniemożliwia kredytobiorcy swobodną sprzedaż samochodu. Dodatkowo bank wymaga cesji praw majątkowych z polisy AC.
Aby ubiegać się o kredyt samochodowy w Getin Banku wystarczy okazać dowód osobisty i drugi dokument potwierdzający tożsamość oraz oświadczenie o dochodach. W dalszej części procesu przyznawania kredytu klient będzie zobowiązany do dostarczenia dokumentów stwierdzających ustanowienie zabezpieczenia pożyczki.
 
Czy kredyt samochodowy w Getin Banku się opłaca?
 Aby to sprawdzić, porównaliśmy koszty kredytów samochodowych w polskich bankach. Okazuje się, że Getin Bank jest wciąż na podium, tocząc walkę o klientów głównie z Santander Consumer Bankiem i Lukas Bankiem. Zaciągnięcie kredytu na nowe auto w Getin Banku zdecydowanie się opłaca!
 
Kredyt samochodowy Getin Banku w porównaniu najtańszego kredytu na rynku
 
 
Najlepszy kredyt samochodowy
Kredyt samochodowy Getin Bank
Bank
Rata
Rata
samochód nowy, kwota 60 tys. zł, LTV=80%, okres 7 lat
1 015,68 zł
1 021,44 zł
samochód używany 5-letni, 40 tys. zł, LTV=100%, okres 7 lat
641,95 zł
721,05 zł
źródło: porównywarka finansowa www.comperia.pl
 
 
Chcesz podyskutować o kredytach samochodowych? Wyraź swoją opinię na naszym forum!
 
Comperia.pl
Ekspert Comperia.pl