Kredyt samochodowy BPH pod Rentgenem Comperii - dobrze, ale tylko na nowe?

2010-03-16 08:58:14

Comperia regularnie śledzi zmiany na rynku kredytów samochodowych. Co miesiąc śledzimy zmiany oprocentowania i prowizji kredytów samochodowych. Dzisiaj pod lupę bierzemy także kredyt samochodowy BPH. Chcesz dowiedzieć się, czy warto zaciągnąć zobowiązanie w tym banku? Na jakie warunki możesz liczyć? Jeżeli tak, to sprawdź z nami – kredyt samochodowy BPH pod Rentgenem Comperii!

Kredyt samochodowy BPH jest jednym z najlepszych produktów na rynku. W przypadku stałych klientów, decydujących się na zakup nowego pojazdu, bank oferuje marżę nawet na poziomie poniżej 4 proc. Ponadto, zakup dowolnego pojazdu w BPH można skredytować bez konieczności posiadania własnych środków – maksymalny poziom LTV wynosi 100 proc. wartości pojazdu. Poniżej Comperia.pl prezentuje zestawienie oferty produktowej banku BPH w segmencie kredytów samochodowych.
 
Kredyt samochodowy BPH – zestawienie produktów
 

Marża banku
Prowizja
Okres kredytowania
Zabezpieczenie
Kredyt Autosezam – nowe pojazdy dla stałych klientów
3,5 – 5 proc.
1,5 proc.
0 – 96 miesięcy
Częściowe przewłaszczenie, Cesja z polisy AC
Kredyt Autosezam – używane pojazdy dla stałych klientów
4 – 5,5 proc.
1,5 proc.
0 – 96 miesięcy
Częściowe przewłaszczenie, Cesja z polisy AC
Kredyt Autosezam – nowe pojazdy dla nowych klientów
5,5 – 7 proc.
1,5 proc.
0 – 96 miesięcy
Częściowe przewłaszczenie, Cesja z polisy AC
Kredyt Autosezam – używane pojazdy dla nowych klientów
6 – 7,5 proc.
1,5 proc.
0 – 96 miesięcy
Częściowe przewłaszczenie, Cesja z polisy AC
Źródło: Porównywarka finansowa Comperia.pl
 
Kredyt samochodowy BPH – zalety i wady
Najważniejszą zaletą kredytu samochodowego BPH jest jego cena. Oprocentowanie wraz z prowizją na poziomie 1,5 proc. kwoty kredytu, przekłada się na jedną z najniższych rat na rynku. Niemniej jednak, na uwagę zasługują także takie parametry, jak okres kredytowania oraz ubezpieczenie i zabezpieczenie kredytu.
 
Bank BPH oferuje swoim klientom możliwość zaciągnięcia kredytu maksymalnie na okres 8 lat. Na rynku jedynie 3 banki oferują dłuższy, dziesięcioletni okres spłaty – Lukas Bank, Getin Bank i mBank. Jeżeli chodzi natomiast o ubezpieczenie kredytu, to BPH nie nakłada z tego tytułu na kredytobiorcę żadnych dodatkowych opłat.
 
W przypadku zabezpieczenia mamy natomiast do czynienia z częściowym przewłaszczeniem pojazdu (49 proc. samochodu przepisanych jest na bank, pod warunkiem zawieszającym spłaty kredytu). Takie rozwiązanie jest znacznie wygodniejsze dla kredytobiorcy niż preferowany do niedawna zastaw rejestrowy, którego ustanowienie i wykreślenie wiązało się z dodatkowymi kosztami. Ponadto, bank wymaga od kredytobiorcy także cesji z praw polisy AC – jest to standardowe rozwiązanie stosowane przez wszystkie banki na polskim rynku.
 
Najpoważniejszą wadą kredytu samochodowego Autosezam jest natomiast ograniczona możliwość finansowania samochodów używanych. Kredyty na te pojazdy są nie tylko droższe niż w przypadku nowych samochodów, ale także dotyczą wyłącznie tych, które zostały wyprodukowane nie wcześniej niż 3 lata przed zaciągnięciem zobowiązania. Zakup samochodu starszego, np. pięcioletniego, nie jest zatem możliwy.
 
Kredyt samochodowy BPH na tle konkurencji
W celu porównania oferty BPH z produktami innych banków, Comperia.pl przygotowała zestawienie porównawcze najlepszej oferty na rynku oraz kredytu Autosezam BPH. Pod uwagę wzięto wysokości miesięcznych rat oraz rzeczywiste oprocentowanie zobowiązań dla używanych i nowych pojazdów.
 
Na podstawie poniższych zestawień można jednoznacznie stwierdzić, że oferta BPH w segmencie kredytów samochodowych jest jedną z najlepszych na rynku. Wśród zobowiązań dotyczących nowych pojazdów zdecydowanie wyprzedza konkurencję. Jeżeli chodzi natomiast o pożyczki na pojazdy używane, to kredyt samochodowy BPH, z oprocentowaniem na poziomie 12,45 proc. w skali roku, zajął w naszym zestawieniu 4 pozycję.
 
Kredyt samochodowy BPH – nowe pojazdy, kredyt 50 tys. zł, 5 lat, 100 proc. LTV
 

Najlepszy produkt na rynku
Kredyt samochodowy BPH
Nazwa kredytu
Autosezam
Rata kredytu
998,91 zł
998,91 zł
Rzeczywiste oprocentowanie
12,88 proc.
12,88 proc.
Źródło: Porównywarka finansowa Comperia.pl
 
Kredyt samochodowy BPH – używane pojazdy, kredyt 30 tys. zł, 3 lata, 80 proc. LTV
 
 
Najlepszy produkt na rynku
Kredyt samochodowy Autosezam
Nazwa kredytu
Autosezam
Rata kredytu
1 060,35 zł
1 106,97 zł
Rzeczywiste oprocentowanie
10,38 proc.
12,45 proc.
Źródło: Porównywarka finansowa Comperia.pl
 
Masz swoje doświadczenia w negocjacjach z bankiem? Podziel się nimi na naszym forum!
 
Comperia.pl
Ekspert Comperia.pl