Kredyt samochodowy BPH już tylko dla firm

2010-11-23 12:06:22

Od 1 listopada z oferty banku BPH dla klientów indywidualnych zniknął autokredyt. Bank promuje natomiast kredyty samochodowe dla firm.

Choć trudno dywagować na temat tego, dlaczego bank zdecydował się zrezygnować z udzielania kredytu na zakup używanego pojazdu, nie ulega jednak wątpliwości, iż był to produkt w porównaniu z ofertami innych banków na samochód z rynku wtórnego mało konkurencyjny, a jego oprocentowanie rzeczywiste było ponad dwukrotnie wyższe od propozycji innych instytucji.

Gdzie w takim razie najlepiej iść z prośbą o pożyczenie środków na zakup używanego auta? Oczywiście koszty kredytu są zależne choćby od jego wartości, wkładu własnego, długości okresu kredytowania, niemniej np. w sprawie kredytu na 30 tys. PLN (LTV, czyli wartość kredytu do wartości pojazdu, na poziomie 80%), na 3 lata, na 5-letnie auto, najlepiej zwrócić się do Alior Banku, BNP Paribas Fortis i Getin Banku. Tam warunki zdają się być najkorzystniejsze.

BPH ani myśli natomiast podejmować takie same kroki jak w przypadku autokredytu dla klientów indywidualnych, wobec skierowanego do firm kredytu Auto Sezam. Co więcej, do końca roku oferuje niższe, promocyjne oprocentowanie nominalne, nawet 6,74%.

Comperia.pl

Ekspert Comperia.pl