ING Księgowość rozpoczyna usługę e-windykacji. Ruszył program pilotażowy

2020-09-29 13:17:00

ING Bank Śląski rozpoczął współpracę z platformą Payhelp, która służy do windykacji online i przeznaczona jest dla mikro i małych przedsiębiorców. Ma ona umożliwić łatwe i szybkie odzyskanie pieniędzy z niezapłaconych faktur.

ING Księgowość to ekosystem dla przedsiębiorców, którego operatorem jest spółka ING Usługi dla Biznesu, specjalizująca się w szerokiej palecie usług niebankowych, z których mogą skorzystać nie tylko klienci banku. Do oferty dołączy niedługo możliwość e-windykacji.

Skuteczna windykacja kojarzy się Przedsiębiorcom z kosztownym, złożonym i skomplikowanym procesem. Często klienci boją się popsuć relację z kontrahentami, przez co aż 90% mikro i małych przedsiębiorców boryka się z nieterminowymi płatnościami ze strony kontrahentów. Dzięki powierzeniu spraw ekspertom z grupy Best klienci ING Księgowość mogą w prosty i skuteczny sposób odzyskać swoje należności. Mogą skupić się na rozwoju i prowadzeniu biznesu zamiast dochodzić sowich należności - mówi Arkadiusz Kuczera, wiceprezes zarządu operatora usługi ING Księgowość.

Platforma windykacyjna w pierwszej kolejności prowadzi działania polubowne, ale gdy wystąpi taka konieczność - również sądowe. Pieniądze odzyskane przez Payhelp (który współpracuje z ING Księgowością) trafiają bezpośrednio na konto przedsiębiorcy. Jeśli program pilotażowy przebiegnie pomyślnie, bank wdroży proponowaną usługę na stałe.

Joanna Piwko

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam