Nowy rodzaj przelewów natychmiastowych pojawił się w mBanku

2020-02-28 10:51:13

mBank udostępnił części swoich klientów przelewy typu Express Elixir. I chociaż przelewy natychmiastowe były już wcześniej dostępne, to realizowane były w innym systemie.

Dotychczas klienci mBanku mogli korzystać z przelewów Blue Media. Jest to system, który korzysta z kont pośredniczących. Przelewy takie zazwyczaj realizowane są natychmiastowo, jednak maksymalny czas realizacji może wynosić do 1 dnia roboczego. Przelewy natychmiastowe typu Express Elixir są z kolei realizowane w trybie 24/7, co oznacza, że transfer pomiędzy jednym kontem a drugim, jeżeli oba banki są uczestnikami tego systemu, realizowany jest w ciągu kilku sekund. Ten system funkcjonuje w Polsce od 2012 roku.

Dotychczas usługa Express Elixir w mBanku dostępna była jedynie w przypadku realizacji przelewów na numer telefonu BLIK. Pierwsza grupa klientów już ma udostępnioną możliwość wykonywania takich przelewów. Docelowo do końca marca br. mają mieć ją wszyscy klienci. Samo zlecanie transferów będzie wyglądało dokładnie tak samo, jak dotychczas, więc z poziomu klienta nie będzie widocznych zmian. Zmieni się jedynie techniczna obsługa tych zleceń.

Marzena Kazbieruk