Bank Millennium udostępnia białą listę podatników VAT w systemie bankowości elektronicznej

2019-12-19 17:26:44

W Millennium w szybki i prosty sposób można sprawdzić, czy rachunek znajduje się na białej liście podatników. Dzieje się to już w momencie zlecania przelewu w formularzu bankowości elektronicznej. Dzięki temu firmy mogą zaoszczędzić i czas, i pieniądze.

We wrześniu br. weszła w życie ustawa nakładająca na przedsiębiorstwa obowiązek sprawdzania, czy rachunek na którzy przelewana jest płatność za fakturę znajduje się na wykazie podatników VAT, prowadzonym przez Ministerstwo Finansów (tzw. biała lista podatników VAT). Od stycznia 2020 za przelanie środków na konto, które nie widnieje na liście, przewidziane są sankcje w postaci braku możliwości zaliczenia wydatku do kosztów uzyskania przychodu. Weryfikacja numeru rachunku jest jednak czasochłonna, dlatego Millennium Bank wprowadził usługę ułatwiającą ten proces.

Weryfikacja rachunku odbiorcy dzieje się w czasie rzeczywistym, po wprowadzeniu w formularzu numeru konta odbiorcy przelewu i kliknięciu przycisku "Sprawdź białą listę". Przy zatwierdzaniu wprowadzonego przelewu jest możliwość ponownego sprawdzenia rachunku. W przypadku przetransferowania środków na rachunek niewidniejący w rejestrze można od razu wygenerować odpowiednie dokumenty, by - zgodnie z wymogiem - zgłosić transakcję do odpowiedniego urzędu skarbowego.

Marzena Kazbieruk