Ruszają bony turystyczne. Jak łatwo odebrać je online?

2020-08-05 15:13:00

Od soboty rodziny z dziećmi mogą realizować bon turystyczny.  Aby aktywować go w Internecie wystarczy posiadać profil zaufany. Jeszcze go nie wyrobiłeś? Nie szkodzi, z pomocą przyjdzie bank.

Rodziny, które tegoroczne wakacje spędzą w ojczyźnie czeka dodatek o wartości 500 złotych (a w przypadku dziecka z niepełnosprawnością - 1000). Na bon turystyczny mogą liczyć rodzice i dzieci do 18 roku życia, którzy pobierają świadczenie "Rodzina 500 plus”. Jak go zrealizować nie wychodząc z domu?

Aktywowanie bonu możliwe jest na platformie PUE ZUS. Po wypełnieniu odpowiednich danych użytkownicy otrzymają specjalny kod, który mogą zrealizować korzystając z licznych atrakcji turystycznych. Każda płatność wymaga autoryzacji SMS, choć zajmie to dosłownie chwilę. Używając PUE należy jednak pamiętać o posiadaniu profilu zaufanego. Ci, którzy go jeszcze nie mają mogą skorzystać ze wsparcia licznych banków.

PKO Bank, Santander Bank Polska, ING, T-Mobile Usługi Bankowe, Inteligo, Bank Pekao, mBank, Millennium Bank, Alior Bank oraz kilka wybranych bankach spółdzielczych ułatwia swoim klientom wyrobienie profilu. Wystarczy zalogować się do bankowości internetowej, a następnie wybrać zakładkę e-Urząd.

Realizację bonów turystycznych koordynuje Polska Organizacja Turystyczna. Na jej stronie można zapoznać się ze wszystkimi szczegółami dotyczącymi pozyskania wakacyjnego dodatku finansowego oraz miejsca, w którym można ich użyć.

Joanna Piwko

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam