Archiwalny ranking lokat - sierpień 2015

2015-08-07 08:55:00

Pierwsza połowa wakacji za nami. Wielu z Was zapewne jest już po długo wyczekiwanym urlopie i próbuje na nowo odnaleźć się w szarej rzeczywistości. Co więcej, niektóre osoby właśnie zaczęły podliczać wydatki poniesione przez siebie w ostatnich kilku tygodniach. Czy z przysłowiowych zaskórniaków została im jeszcze jakaś rezerwa? Jeśli tak, to warto ją teraz dobrze ulokować. Pytanie tylko gdzie?

Mimo, że okres wakacji raczej nie sprzyja oszczędzaniu, to dla wielu osób efektywne zarządzanie swoimi nadwyżkami finansowymi jest na tyle istotną sprawą, że nawet w czasie wolnym myślą oni gdzie ulokować swoje ciężko zarobione pieniądze. To właśnie dla tej grupy odbiorców porównywarka finansowa Comperia.pl przygotowała ranking najlepszych lokat bankowych. Parametry jakie wzięto pod uwagę to kwota 5 tys. złotych, którą chcemy ulokować na okres nie dłuższy niż 12 miesięcy.

Zestawienie najlepszych lokat wygląda następująco:

Najlepsze lokaty na 5 tys. złotych, okres oszczędzania do 12 m-cy
Bank
Nazwa oferty
Oprocentowanie
Okres trwania lokaty
Wymagane konto
Deutsche Bank
db Lok@ta
5,00%
2 m-ce
tak
Idea Bank
Lokata HAPPY
4,00%
3 m-ce
nie
mBank
3 - miesięczna lokata dla nowych klientów
4,00%
3 m-ce
tak
Meritum Bank
Lokata Start
4,00%
2 m-ce
tak
Getin Online / Getin Noble Bank
Lokata na Start
3,50%
2 m-ce
nie
Getin Online / Getin Noble Bank
Lokata Mobilna
3,50%
2 m-ce
tak
FM Bank PBP
Smart Lokata na powitanie
3,50%
2 m-ce
nie
FM Bank PBP
Smart Lokata na powitanie
3,50%
3 m-ce
nie
Źródło: porównywarka finansowa Comperia.pl

Najlepszy krótkoterminowy depozyt oferuje obecnie Deutsche Bank. Jest to dwumiesięczna lokata z oprocentowaniem równym 5 proc. w skali roku. Niestety aby móc się cieszyć tak atrakcyjnymi warunkami konieczne jest założenie konta osobistego w tej instytucji.

Wymóg posiadania ROR stawiają przed klientem instytucje, które zajęły drugie miejsce w powyższym zestawieniu, czyli Meritum Bank oraz mBank. Obydwa te podmioty oferują klientom depozyty z oprocentowaniem 4 proc. w skali roku. Wśród nich znalazł się jednak jeden „rodzynek”, który daje takie samo oprocentowanie ale bez konieczności spełniania żadnych dodatkowych warunków (zakupu ROR itp.). Jest to Lokata Happy dostępna w Idea Banku.

Zestawienie najlepszy lokat zamykają oferty Getin Noble Banku, GetinOnline oraz FM Banku PBP, które są oprocentowane na 3,50 proc. w skali roku. Warto dodać, że wśród nich występują depozyty, w których nie trzeba zakładać konta. Są to Smart Lokata na powitanie od FM Banku oraz Lokata na Start dostępna w podmiotach grupy Getin.

Niestety większość wymienionych w rankingu depozytów jest adresowana wyłącznie do nowych klientów.

Autor: Jacek Kasperczyk
Comperia.pl

Jacek Kasperczyk