mBank wprowadza ofertę kont IKE eMakler oraz IKZE eMakler

2019-11-22 15:36:34

mBank wprowadził ofertę kont emerytalnych, dzięki którym klient będzie miał możliwość samodzielnego inwestowania w instrumenty finansowe dostępne nie tylko na polskiej giełdzie, ale także na giełdach zagranicznych: amerykańskich NYSE i NASDAQ, brytyjskiej London Stock Exchange i niemieckiej Deutsche Boerse.

 

Konta IKE eMakler oraz IKZE eMakler pozwalają na inwestowanie w akcje największych światowych spółek, ponadto klient ma możliwość korzystania z rekomendacji oraz analiz przygotowywanych przez ekspertów mBanku. Wszystkie te możliwości dostępne są z poziomu zarówno aplikacji mobilnej, jak i serwisu transakcyjnego online. Założenie oraz prowadzenie rachunków jest bezpłatne.

 

IKE (Indywidualne Konto Emerytalne) oraz IKZE (Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego) jest tzw. trzecim, dobrowolnym filarem emerytalnym. Wypracowane na nich zyski są zwolnione z "podatku Belki" (podatek od zysków kapitałowych), w przypadku IKE zwolnione z opodatkowania są też odsetki od obligacji i dywidend spółek notowanych na GPW a dzięki IKZE można obniżyć swój podatek dochodowy.

Marzena Kazbieruk