Karta płatnicza Twisto weszła na polski rynek

2019-10-22 10:15:00

Czeski fintech Twisto systematycznie poszerza swoją ofertę i w związku z tym nawiązał współpracę z Mastercard. Produkt, który powstał w wyniku tej współpracy to karta, która działa na zasadzie karty kredytowej, z możliwością przesunięcia jej spłaty.

 

Twisto dotychczas oferował jedynie płatności w poszczególnych sklepach internetowych, nawiązanie współpracy z Mastercard poszerza możliwości dokonywania płatności za ich pomocą. Fintech oferuje także opcję bezpłatnego przewalutowania co oznacza, że płatność kartą Twisto będzie możliwa nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie, zarówno stacjonarnie, jak i w sklepach internetowych. Inaczej mówiąc - wszędzie tam, gdzie można płacić kartą Mastercard.

 

Twisto na polskim rynku funkcjonuje dopiero od roku, jednak dotąd już zostało obsłużonych ponad 200 tys. transakcji. W planach firmy jest m.in.wprowadzenie płatności Apple Pay oraz Google Pay, a także Cashback - zwrot części wydatków poniesionych w wybranych sklepach. Firma przewiduje, że do 2022 roku z Twisto korzystać będzie 0,5 mln klientów w Polsce.

Marzena Kazbieruk