Potrzebujesz pożyczki, ale nie masz konta? Jest rozwiązanie!

2017-03-21 11:32:32

W Internecie pełno jest ofert szybkich pożyczek, które można zaciągnąć bez zbędnych formalności: szybko, wygodnie, bez zaświadczeń. Wystarczy z reguły dowód osobisty, dane pracodawcy, telefon i... konto bankowe. A co zrobić, gdy nie posiadamy ROR-u lub nie chcemy otrzymać chwilówki na przelew?

Po co pożyczkodawcom informacja o koncie bankowym klienta? Rachunek osobisty nie tylko służy do szybkiego i łatwego przekazania pieniędzy pożyczkobiorcy po zawarciu umowy pożyczkowej. Pełni ono jeszcze jedną, ważną funkcję - umożliwia potwierdzenie tożsamości wnioskodawcy. To właśnie z tego powodu większość firm pożyczkowych żąda przelania drobnej kwoty (1 gr - 1 zł) na wskazany rachunek. W informacjach przekazanych przez bank o przelewie, można zobaczyć nie tylko, z jakiego konta pieniądze zostały przetransferowane, ale również kto jest jego właścicielem: zweryfikować jego imię i nazwisko oraz adres zamieszkania.

Czek GIRO

Osoby bez własnego konta osobistego mogą jednak uzyskać szybką pożyczkę. Wypłata wtedy może zostać dokonana za pomocą czeku GIRO. Czek tego typu jest dostarczany pożyczkobiorcy za pośrednictwem kuriera. Podczas tej wizyty kurier weryfikuje dane klienta na podstawie okazanego mu dowodu osobistego i przyjmuje podpisaną przez klienta umowę pożyczkową. Po otrzymaniu czek można zrealizować w placówkach Banku Pocztowego. Niektóre firmy pożyczkowe informują, że wypłaty można dokonać już nawet po 30 minutach od podpisania umowy pożyczkowej.

Na poczcie będzie można również dokonywać spłaty poszczególnych rat - zgodnie z harmonogramem umowy.

Zdecydowanie się na wypłatę pożyczki za pomocą czeku GIRO zwykle wiąże się z dodatkową opłatą (kilkanaście złotych).

Obsługa domowa

Wybranie czeku GIRO wiąże się z dodatkowymi formalnościami - musimy udać się na pocztę (która nie jest przecież czynna całodobowo). Szybciej i wygodniej będzie skorzystanie z oferty pożyczkodawcy, który oferuje obsługę domową. Wówczas pracownik firmy przyjedzie do nas, by podpisać umowę i wręczyć od razu gotówkę. Niestety za tę fatygę będziemy zwykle musieli dodatkowo zapłacić.
 

Renata Grochowska