1000 zł na dowód, czyli szukamy internetowej pożyczki bez zaświadczeń

2017-01-30 18:22:18

Szukasz szybkiej pożyczki na dowód? Potrzebujesz 1000, 1500 lub 2000 zł bez zaświadczeń, najlepiej przez Internet? Przygotowaliśmy dla Ciebie spis pożyczkodawców, którzy pożyczą Ci bez zbędnych formalności.

Czy pożyczka na dowód to dobry pomysł na pozyskanie pieniędzy? Wszystko zależy od tego, czy potrafisz umiejętnie korzystać z chwilówek.

Zastanów się, czy oddasz na czas

Pożyczka to zawsze obciążenie. Pożyczki pozabankowe, choć oferowane z reguły na niższe kwoty, zwykle zaciągamy na krótkie okresy: miesiąca czy dwóch. To sprawia, że po tak krótkim czasie trudno nam nagle zdobyć pieniądze potrzebne na spłatę. Choć koszty pożyczek gotówkowych są ograniczane prawnie - podobnie jak koszty generowane przez ewentualne zadłużenia przeterminowane - to po co się na nie narażać? Odsetki wynikające z umowy, do tego odsetki karne, koszty monitów - to może znacząco powiększyć nasz dług. Jeśli nie jesteś pewny, że będziesz w stanie oddać pożyczone pieniądze w terminie wynikającym z umowy, a pilnie potrzebujesz gotówki, postaraj się znaleźć pożyczkodawcę, który rozłoży spłatę zadłużenia na większą ilość niższych rat. Pozabankowe pożyczki na dłuższe okresy spłaty (sięgające nawet kilkunastu miesięcy) są coraz popularniejsze.

Sprawdź koszty

Dowiedziałeś się, że nowa ustawa antylichwiarska znacząco ograniczyła koszty pożyczek - także tych pozabankowych? To nie znaczy, że nie musisz już porównywać ofert. Wybierając tę najtańszą (np. za pomocą darmowych porównywarek internetowych), możesz obniżyć koszty nawet o połowę w stosunku do średnich kosztów chwilówek.

Nie ufaj nieznanym pożyczkodawcom

Wyczytałeś z ulicznej ulotki, że ta lub tamta firma pożycza każdemu, nawet z komornikiem i to w dodatku niewiarygodnie tanio? Zamiast bezgranicznie ufać w hasła reklamowe, lepiej sprawdź wartość prowizji, odsetek, ewentualnej składki ubezpieczeniowej czy innych opłat, jakie przyjdzie Ci ponieść w związku z umową. Pamiętaj - każdy pożyczkodawca ma obowiązek przedstawić Ci wyciąg z kosztów kredytu na formularzu o kredycie konsumenckim. To bardzo przejrzysta tabela, która podsumuje to, ile zapłacisz za pożyczkę.

Do kogo po pożyczkę bez zaświadczeń?

Jeśli nie chcesz tracić czasu na wyszukiwanie pożyczkodawców, którzy oferują pożyczki bez niepotrzebnych formalności, a zwłaszcza bez zaświadczeń o dochodach, możesz pójść na skróty, posiłkując się naszą listą (uporządkowana w kolejności alfabetycznej):

W nawiasach oznaczyliśmy, ile pieniędzy może za pierwszym razem pożyczyć nowy klient.

Choć w powyższych firmach masz największe szanse na pożyczkę bez zaświadczeń, jedynie na dowód, pamiętaj, że ostateczna decyzja o udzieleniu lub odmowie udzielenia pożyczki zależy od oceny Twojej zdolności kredytowej i historii finansowej oraz innych wymogów, stawianych przez pożyczkodawcę. W indywidualnych przypadkach może się zatem okazać, że będą potrzebne dodatkowe dokumenty.

Więcej dowiesz się w serwisie oddamzachwile.pl porównującym pożyczki i chwilówki online.

Ekspert Comperia.pl