Analizujemy pożyczki Credy.pl

2015-07-09 13:20:21

Polacy chętnie korzystają z chwilówek, mimo że zwykle to kosztowny sposób na tymczasowe podratowanie stanu swojego portfela. Dziś analizujemy, czy warto pożyczać z Credy.pl.

Marka Credy.pl należy do szwajcarskiej firmy, która specjalizuje się w automatycznych systemach wyszukiwania i zatwierdzania pożyczek. Sprawdźmy, co takiego proponuje polskim konsumentom.

Sprawdź też: Korzystanie z chwilówek będzie bezpieczniejsze

Propozycje pożyczkowe

Credy.pl jest platformą, za pośrednictwem której otrzymamy dostęp do pożyczek (zawieranych przez Internet i SMS) udzielanych przez różne firmy. Nie jest to jednak typowa wyszukiwarka, która po prostu pokaże nam różne propozycje według ustalonego przez nas wcześniej filtru, po czym sami będziemy mogli przeanalizować oferty, by wybrać najlepszą. Nasza aktywność ogranicza się do tego, że ustalamy kwotę, jaką chcemy pożyczyć, a także okres spłaty. Następnie wypełniamy formularz, podając dokładne dane. Credy.pl wyszukuje odpowiednią dla nas ofertę, starając się dopasować do naszych potrzeb. Jest w tym przypadku pośrednikiem. My oczywiście nie mamy obowiązku wybrania zaproponowanej oferty.

W ten sposób możemy pożyczyć od 50 zł do 1000 zł na okres od 1 do 31 dni.

Warunki zależą od firmy pożyczkowej

Niestety nie można w przypadku Credy.pl określić dokładnych warunków udzielania pożyczki, ponieważ zależą one od wybranej oferty danej firmy pożyczkowej. Z tego samego powodu musimy podać swoje dane, wnioskując za pośrednictwem tego serwisu, ponieważ niektórzy z tych pożyczkodawców sprawdzają historię kredytową klienta w Biurze Informacji Kredytowej oraz w biurach informacji gospodarczej. Jeśli w przeszłości mieliśmy problemy z terminowym regulowaniem naszych zobowiązań, możemy mieć problem z otrzymaniem chwilówki, ale nie jest to regułą.

Warto przy tym pamiętać, że większość firm pożyczkowych dopuszcza możliwość przedłużenia okresu spłaty.

Jak otrzymamy pieniądze?

Jeśli nasz wniosek o pożyczkę zostanie zaakceptowany do godziny 15:00 w dzień roboczy, a do wieczora pieniądze powinny zostać przelane na nasze konto, które wcześniej zostało zweryfikowane. W innym przypadku stanie się to dnia następnego, a w przypadku świąt, w pierwszy dzień roboczy po ich zakończeniu.

Na koniec dodajmy, że Credy.pl nie pobiera za pośrednictwo opłat od pożyczkobiorców.

Tomasz Słupczyński