Zaplo.pl - podsumowujemy opinie na temat pożyczki

2015-06-24 16:43:26

Polacy chętnie korzystają z chwilówek, chociaż z reguły nie jest to wcale tanie. W rezultacie nie wszyscy klienci są zadowoleni, wskutek czego na rozmaitych forach można spotkać się z różnymi opiniami dotyczącymi poszczególnych pożyczkodawców. Warto je weryfikować. Tym razem weryfikujemy opinie na temat pożyczki Zaplo.pl.

Zaplo.pl proponuje pożyczki o okresie spłaty znacznie dłuższym niż najpopularniejsze na pozabankowym rynku pożyczkowym chwilówki. Pożyczone pieniądze spłaca się przy tym w ratach, a nie jednorazowo, jak to jest najczęściej praktykowane w przypadku szybkich pożyczek. Mimo tych "udogodnień" na forach internetowych można spotkać negatywne opinie na temat firmy. Czy warto im wierzyć?

Koszt pożyczki

W Zaplo.pl można najmniej pożyczyć 500 zł, a najwięcej nawet 4000 zł. Okres spłaty, jaki mamy do wyboru, to minimum 3 miesiące, a maksimum 12 miesięcy.

Niestety, serwis Zaplo.pl jest nieco niefunkcjonalny, podobnie jak kalkulator pożyczki. Dowiemy się z niego jedynie, jaką zapłacimy miesięcznie ratę i ile będzie nas kosztowało przedłużenie okresu spłaty. Brak na pierwszy rzut oka informacji o wysokości prowizji czy oprocentowaniu wybranej kwoty. Informacje te możemy poznać, klikając w link otwierający formularz informacyjny dotyczący kredytu konsumenckiego.

Przykład

Pożyczając 2000 zł na 3 miesiące, przyjdzie nam oddać 3433,4 zł, płacąc co miesiąc 1144,48 zł. To się nazywa pożyczyć drogo. Pożyczając tymczasem 2000 zł w Vivusie na 30 dni, po czym dwa razy przedłużając termin spłaty (kosz każdorazowy - 380 zł), co da nam 3-miesięczny okres spłaty - zapłacimy mniej. W rezultacie koszt podwójnego przedłużenia (760 zł) plus prowizja 280 zł i pożyczony kapitał 2000 zł złoży się na kwotę 3040 zł, czyli i tak będzie taniej o 393 zł niż w Zaplo.pl.

Koszt przedłużenia 

Nie tylko Vivus dopuszcza możliwość przedłużenia spłaty pożyczki. W Zaplo.pl również jest to możliwe i oczywiście zależy od woli pożyczkobiorcy. Wiąże się to z opłatą, która zależy od wysokości pożyczonej kwoty. Jeśli chcielibyśmy przesunąć o 1 miesiąc spłatę w naszym przypadku (pożyczka 2000 zł i 3 miesiące), musielibyśmy zapłacić 572,24 zł. W Vivus, jak już pisaliśmy, odroczenie terminu spłaty o miesiąc wiązałoby się z opłatą w wysokości tylko 380 zł.

Podsumowanie

Koszty pożyczek nie zachęcają do korzystania z usług Zaplo.pl. Jest drogo zarówno przy spłacaniu pożyczki w pierwotnym terminie umownym, jak i przy przedłużaniu jej spłaty. Konkurencja wypada na tym tle o wiele lepiej. Zaletą Zaplo.pl może być możliwość pożyczenia pieniędzy na dłuższy okres niż w przypadku chwilówek. Czy jednak koszt, jaki przy tym należy ponieść, rzeczywiście zachęca do pożyczania tutaj pieniędzy? To bardzo wątpliwe.

Ilona Maciejuk