Poznaj naszą opinię: pożyczki Incredit

2015-06-29 18:43:29

Polacy chętnie korzystają z pożyczek pozabankowych, które nie wymagają tylu formalności, ile czeka na klienta w banku, a nierzadko dostępne są dla osób z niższą zdolnością kredytową. Warto jednak uważać na pojawiające się na rynku oferty, by nie przepłacić. Dziś analizujemy pożyczki Incredit. Poznaj naszą opinie na ich temat.

W Incredit możemy otrzymać szybką pożyczkę i nie potrzebujemy do tego żadnych zabezpieczeń, ani zbędnych dokumentów. Firma pożyczkowa stawia na maksymalne uproszczenie formalności i na szybkość decyzji kredytowych.

Jak pożyczyć pieniądze w Incredit?

Pożyczkobiorca musi mieć ukończone co najmniej 20 lat, ale jego wiek nie może przekraczać 70 lat. Dodatkowy wymóg to posiadanie stałych dochodów, konta w banku, a także telefonu komórkowego. To standardowe wymagania, znane również z wymagań wielu innych firm pożyczkowych. Incredit zastrzega także, że pożyczkobiorcy nie mogą posiadać żadnych przeterminowanych wierzytelności i być wpisani na listę dłużników.

Pierwsza pożyczka za darmo

W Incredit możemy pożyczyć co najmniej 100 zł, a maksymalnie 5000 zł, choć za pierwszym razem pożyczymy tylko do 1500 zł (warto podkreślić, że będzie to pożyczka darmowa). Okres spłaty, jaki możemy wybrać, to minimalnie 1 miesiąc, a maksymalnie 24 miesiące.

Podliczamy koszty

Czas jednak sprawdzić koszty pożyczek w Incredit na konkretnym przykładzie. Jeśli chcielibyśmy pożyczyć 2000 zł na miesiąc, musielibyśmy oddać 2500 zł:

  • zapłacimy prowizję za udzielenie pożyczki w wysokości 500 zł,
  • RRSO tej oferty to 1355,19% w skali roku.

Jeśli zdecydowalibyśmy się pożyczyć taką samą kwotę na ten sam okres na przykład w Vivusie, zapłacilibyśmy prowizję tylko 280 zł, czyli oddalibyśmy 2280 zł, a RRSO tej pożyczki sięgnęłoby 392,4% w skali roku. Na tym tle oferta Incredit nie wydaje się być atrakcyjna.

Podsumowanie

Pożyczka w Incredit nie jest niestety tania. Na tle konkurencji wypada niezbyt korzystnie. Jeśli szukać zalet, może to być możliwość spłacania zobowiązania w dłuższym okresie, nawet kilku miesięcy, a także minimum wymagań formalnych. Jeśli jednak chcemy pożyczyć pieniądze mniejszym kosztem, warto jednak w pierwszej kolejności poszukać innych źródeł finansowania, np. pożyczek społecznościowych.

Tomasz Słupczyński