HapiPożyczki - pożyczać czy nie pożyczać? Poznaj opinię eksperta

2015-06-30 10:08:35

Na rynku pożyczek pozabankowych panuje bardzo duża konkurencja - wiele firm oferuje swoje usługi. Tym bardziej warto wybierać je z rozwagą. Dziś sprawdzamy ofertę HapiPożyczki.

HapiPożyczki to marka należąca do International Personal Finance Group, proponująca pożyczki na nieco dłuższy okres niż popularne chwilówki. Cały proces wnioskowania w tej firmie odbywa się online i nie trzeba niczego załatwiać, wychodząc z domu. Sprawdźmy, czy oferta Hapi jest również atrakcyjna cenowo.

Kto dostanie pożyczkę w Hapi?

Pożyczkę może otrzymać pełnoletni obywatel Polski, posiadający regularne dochody, rachunek bankowi i telefon komórkowy. Co ważne, figurowanie w rejestrze dłużników nie przekreśla szans na pożyczkę, bo jak informuje Hapi, każdy przypadek jest rozpatrywany indywidualnie.

Czy warto pożyczyć?

Korzystając z portalu HapiPożyczki, możemy pożyczyć najmniej 1500 zł, a najwięcej 7500 zł. Hapi daje nam do wyboru okres spłaty od 3 do 24 miesięcy.

Pożyczając 2000 zł na najkrótszy okres, czyli na 3 miesiące, będziemy musieli w sumie oddać 2475,99 zł. Rata miesięczna to 825,33 zł, a RRSO wynosi 261,99% w skali roku. Już z tych wyliczeń widać, że pożyczka nie wypada źle w porównaniu do ofert konkurencji, choć tak tanio jak w banku raczej nie jest.

Przesunięcie terminu spłaty

W HapiPożyczki istnieje możliwość przesunięcia terminu spłaty, określana tutaj jako wakacje od raty. Należy jednak spełnić w tym celu kilka warunków:

  • przede wszystkim należy mieć już uregulowane co najmniej trzy raty,
  • nie można przesuwać terminu spłaty co miesiąc - rata w poprzednim miesiącu musi być uregulowana na standardowych warunkach, czyli bez korzystania w wakacji od raty,
  • wystąpić o przesunięcie spłaty można najpóźniej 1 dzień przed terminem wpłaty wynikającej z harmonogramu
  • pożyczka musi być zaciągnięta na przynajmniej pół roku.

W zależności od długości okresu umowy przysługują nam różne ilości wakacji od rat:

  • przy pożyczkach na okres od 6 miesięcy do 11 miesięcy - 1 wakacje od raty;
  • przy pożyczkach na okres od 12 miesięcy do 17 miesięcy - 2 wakacje od raty;
  • przy pożyczkach na okres od 18 miesięcy do 23 miesięcy - 3 wakacje od raty;
  • przy pożyczkach na okres powyżej 24 miesięcy - 4 wakacje od raty.

Podsumowanie

Pożyczka Hapi z pewnością nie należy do najdroższych na rynku, ale nie jest również najtańsza. Korzystając z tego typu usług, pamiętajmy, by wcześniej zastanowić się, czy godzimy się pożyczyć pieniądze w tej cenie. Taniej z pewnością będzie poprosić o pożyczkę rodzinę lub przyjaciół, czasem jednak - no cóż - nie ma innego wyjścia i trzeba posiłkować się pożyczkami - również tymi pozabankowymi.

Marzena Kazbieruk