Pożyczki NOVUM - zanim pożyczysz, przeczytaj naszą opinię

2015-06-22 12:43:35

Pożyczki NOVUM to marka należąca do Grupy KRUK. Oferta dedykowana jest klientom, którzy z KRUKIEM mieli już do czynienia. Zanim jednak zdecydujesz się na skorzystanie z usług Pożyczek NOVUM, sprawdź naszą opinię.

Pożyczki NOVUM są częścią Grupy KRUK. Oferta udostępniana pod tą marką kierowana jest jedynie do klientów, którzy wcześniej posiadali zadłużenie w KRUK-u i terminowo je spłacili. Firma chwali się atrakcyjnymi warunkami spłaty i profesjonalną obsługą. Sprawdzamy, ile w tym prawdy.

Wymagania pożyczkodawcy

Oprócz tego, że oferta Pożyczki NOVUM jest skierowany do wąskiej grupy odbiorców, klienci muszą mieć jeszcze ukończone 21 lat, ale nie więcej niż 74 lata. KRUK żąda także, żeby klient był wolny od zajęć komorniczych. W zamian nie trzeba przygotowywać żadnych skomplikowanych dokumentów, by pożyczyć pieniądze - wystarczy tylko dowód osobisty oraz dokument potwierdzający dochód.

Po ustaleniu kwoty pożyczki oraz okresu spłaty należy wypełnić formularz online, dokonując w ten sposób zgłoszenia chęci pożyczenia pieniędzy w NOVUM. Potem należy czekać na kontakt ze strony pożyczkodawcy. Jeśli zostanie nam przyznana pożyczka, pieniądze możemy odebrać:

  • przelewem na własne konto bankowe,
  • w placówce Poczty Polskiej (realizując czek GIRO),
  • w dowolnym oddziale Banku Pekao SA (autowypłata).

Okresu spłaty nie wybierzesz dowolnie

Novum proponuje pożyczki od 300 zł do 7500 zł (w zależności od zdolności kredytowej), a okres spłaty może wynosić od 3 do 24 miesięcy. Co ciekawe, nie można go swobodnie wybrać, bo jest powiązany z wysokością pożyczanej kwoty. I tak przykładowo 1500 zł możemy pożyczyć na co najmniej 6 miesięcy, a 4500 zł na co najmniej 19 miesięcy.

Dla potrzeb przykładu decydujemy się na pożyczkę w wysokości 2500 zł, którą możemy rozłożyć na co najmniej 10 miesięcy (my wybieramy 15 miesięcy). Rata, jaką przyjdzie nam płacić miesięcznie, wynosi 268,12 zł, co oznacza, że na koniec oddamy NOVUM ok 4022 zł. Nie jest to mało. Oprocentowanie nominalne pożyczki wynosi 10% w skali roku. Największym kosztem pożyczki jest - jak w przypadku wszystkich firm pozabankowych - prowizja.

Podsumowanie

Pożyczki NOVUM firmowane przez Grupę KRUK do najtańszych niestety nie należą, choć na plus przemawia długi okres spłaty. Można dzięki temu łatwiej poradzić sobie z uregulowaniem długu - kosztownego, ale jednak nie aż tak obciążającego kieszeń jak spłacana jednorazowo chwilówka.

Emilia Kasińska