Opiniujemy pożyczki Zaimo

2015-06-30 08:00:38

Nawet 10 000 z w 15 minut? W Zaimo twierdzą, że to możliwe, pożyczając w błyskawicznym tempie duże kwoty. Sprawdź, jak to wygląda w praktyce - analizujemy ofertę Zaimo.

Zaimo to kolejna marka wprowadzona na polski rynek pożyczkowy przez Kreditech Polska, które wyraźnie szuka dla siebie najkorzystniejszego modelu biznesowego. Tym razem stawia na wyższe kwoty i na dłuższy okres spłaty niż w przypadku popularnych pozabankowych chwilówek.

Składanie wniosku

Wnioskowanie o pożyczkę nie jest w Zaimo specjalnie skomplikowane. W kalkulatorze kosztów udostępnionym na stronie Zaimo należy wybrać kwotę (minimalnie 500 zł, a maksymalnie aż 10 000 zł) oraz okres spłaty (od 3 do 24 miesięcy), a następnie wypełnić wniosek i wysłać. Teraz wystarczy poczekać na odpowiedź firmy i indywidualnie przygotowaną ofertę. Koszt pożyczki jest uzależniony od zdolności kredytowej wnioskodawcy. Jeśli zdecydujemy się na zaciągnięcie pożyczki, pieniądze w kilkanaście minut powinny znaleźć się na naszym koncie. Zaimo nie wymaga od klienta żadnych dodatkowych dokumentów. Plusem oferty jest to, że nie trzeba podpisywać żadnych papierowych umów, dzięki czemu pożyczkę możemy otrzymać błyskawicznie.

Warto wiedzieć, że zalogowanie się poprzez konto na Facebooku oznacza uzyskanie jednorazowego rabatu w wysokości 25 zł.

Brak ukrytych kosztów

Zaimo podkreśla, że oferowane umowy nie zwierają żadnych ukrytych kosztów. Dodatkowe opłaty mogą być naliczone tylko wtedy, gdy pożyczkobiorca zacznie zwlekać ze spłatą zobowiązania. Wówczas będzie musiał pokryć koszty wysłania przypomnień o zapłacie raty (np. koszty upomnień telefonicznych i listownych). Opłaty te są naliczane po 6, 20 i 30 dniach kalendarzowych od terminu spłaty zadłużenia i wynoszą po 40 zł za każdorazowe wezwanie do zapłaty (łącznie 120 zł).

Tomasz Słupczyński