Pożyczki TAKTO - poznaj opinię eksperta

2015-07-07 14:22:28

Rynek pożyczek pozabankowych ma się w Polsce bardzo dobrze, chociaż większość z tych ofert nie należy do tanich. Tym razem sprawdzamy, ile kosztują pożyczki TAKTO. Poznaj opinię eksperta!

Marka TAKTO jest obecna na rynku pożyczkowym od wielu lat, specjalizując się w szybkich pożyczkach, które można zaciągnąć bez wychodzenia z domu. Uzyskać je mogą osoby w wieku do 75 lat, posiadające udokumentowane źródło dochodów w wysokości co najmniej 500 zł miesięcznie. Warto również wiedzieć, że firma pożyczkowa sprawdza klienta w Biurze Informacji Kredytowej i w biurze informacji gospodarczej, a jeśli ktoś posiada aktualne przeterminowane zadłużenia widoczne w bazach czy wręcz zajęcie komornicze, pożyczki w TAKTO nie uzyska.

Ile i na jak długo?

W TAKTO pożyczyć można minimalnie 500 zł, natomiast maksymalnie – nawet 10 000 zł. Okres spłaty, jaki mamy do wyboru, wynosi od 3 do 36 miesięcy. Umowę pożyczki można zawrzeć telefonicznie bądź przez kuriera. Co istotne, nie trzeba posiadać własnego konta bankowego, by pożyczyć pieniądze. W przeciwieństwie do wielu innych firm pożyczkowych, TAKTO umożliwia odbiór gotówki (bez pobierania dodatkowych opłat) na poczcie w ramach usługi GIRO Płatność.

Koszty spłaty

Z kalkulatora udostępnionego na stronie internetowej TAKTO możemy poznać orientacyjną wysokość raty jeszcze przed złożeniem wniosku o pożyczkę. Do kosztów pożyczki należy zaliczyć:

  • oprocentowanie nominalne w wysokości 8% w skali roku,
  • opłata przygotowawcza: 9%,
  • prowizja ustalana indywidualnie.

RRSO, czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania, dla pożyczki z okresem spłaty 12 miesięcy wyniesie od 194% do 327%.

Dodatkowe opłaty

TAKTO nie stosuje ukrytych opłat. Dodatkowe koszty mogą pojawić się natomiast w przypadku opóźnień lub wręcz uchylaniu się od spłaty długu. Pożyczkobiorcy przyjdzie wówczas uregulować odsetki karne, w wysokości 4-krotności stopy lombardowej (obecnie 10% w skali roku) i opłaty za podjęte przez firmę działania windykacyjne (upomnienie telefoniczne lub listowne to koszt każdorazowo 15 zł).

Sprawdź też: Parabanki - czy ktoś je kontroluje?

Podsumowanie

Pożyczki TAKTO nie należą do najtańszych na rynku. Przy kwocie 2000 zł i okresie spłaty 12 miesięcy orientacyjna wysokość raty to 310 zł - mogłoby być taniej. Na zdecydowany plus oferty zasługuje jednak długi okres spłaty, który - mimo że zwiększa koszt odsetek - umożliwi pożyczkobiorcy dostosowanie wysokości raty do możliwości własnego budżetu domowego. A przecież właśnie to jest najważniejsze - by rata nie ciążyła.

Ilona Maciejuk