Pożyczki Lendico - którym opiniom wierzyć?

2015-07-06 15:10:01

Lendico to platforma pożyczek społecznościowych, które rozwijają się coraz dynamiczniej również na polskim rynku finansowym. W Internecie można znaleźć wiele różnych opinii na temat pożyczek typu social lending. Sprawdzamy, którym z nich wierzyć.

Pożyczki społecznościowe to sposób na sfinansowanie różnych projektów i potrzeb, dzięki pieniądzom uzyskanym na rynku pozabankowym, ale nie od firm pożyczkowych. Ci, którzy pożyczają w ramach social lendingu, to inwestorzy. Platformy pożyczek społecznościowych zaś jedynie pośredniczą w kojarzeniu pożyczkobiorców i pożyczkodawców, pobierając od tego opłaty.

Jak pożyczać?

Pożyczki społecznościowe mogą być zdecydowanie lepszym (korzystniejszym finansowo) rozwiązaniem niż klasyczne chwilówki oferowane przez firmy pożyczkowe. Dzięki portalom takim jak Lendico można zdobyć pieniądze nie tylko tanio, ale i bez wychodzenia z domu, ponieważ cały proces jest realizowany online, za pośrednictwem internetowej platformy.

Dokładne warunki pożyczki możemy poznać dopiero po wypełnieniu wniosku i zaprezentowaniu swojego celu, na którego realizację potrzebujemy pieniędzy. Oprocentowanie pożyczek dostępnych na platformie Lendico zaczyna się już od 4,41% w skali roku. Okres spłaty może sięgac nawet 5 lat.

Warto wiedzieć, że po wypełnieniu wniosku online, będziemy weryfikowaniu w Biurze Informacji Gospodarczej Infomonitor oraz w Krajowym Rejestrze Długów. Jeśli mieliśmy jakiś problem z regulowaniem zobowiązań lub posiadamy aktualnie przeterminowane wierzytelności, musimy liczyć się z odrzuceniem naszego wniosku.

Ile to kosztuje?

Oprócz tego, że pożyczamy pieniądze na określony procent, musimy się również liczyć z dodatkowymi kosztami. Platforma pożyczek społecznościowych musi przecież na czymś zarabiać.

W przypadku Lendico pożyczkobiorca będzie zobowiązany uregulować opłatę manipulacyjną, która waha się w granicach 2,25-5% - w zależności od okresu spłaty zaciągniętego zobowiązania i od zdolności kredytowej wnioskodawcy. Innymi słowy, im jesteśmy bardziej wiarygodni jako pożyczkobiorcy, tym mniejsze koszty pożyczki poniesiemy.

Warto pamiętać, że Lendico pozwala spłacić wcześniej każdą pożyczkę i to bez jakiejkolwiek dodatkowej opłaty.

Sprawdź też: Parabanki - czy ktoś je kontroluje?

Podsumowanie

Pożyczki społecznościowe mogą być dobrą alternatywą nie tylko dla chwilówek, które zwykle charakteryzują się bardzo wysokimi kosztami i krótkim okresem spłaty, ale także dla bankowych kredytów, nie zawsze tak tanich, jak byśmy sobie tego życzyli. Właśnie dlatego cieszą się dobrą opinią. W przypadku pożyczek społecznościowych może się jednak okazać, że nie zawsze znajdziemy chętnych, którzy pożyczą nam pieniądze, co w niektórych sytuacjach może być dla nas osoby potrzebującej wsparcia finansowego niespodzianką - zwłaszcza, gdy pilnie potrzebuje gotówki.

Renata Grochowska