Oprocentowanie lokat w bankach

2015-06-19 09:15:15

Lokaty to wciąż jeden z najpopularniejszych sposobów na oszczędzanie. Czy jednak nadal są one opłacalne? Zobacz, na jakie oprocentowanie mogą liczyć klienci bankowi w czerwcu 2015 roku.

Pieniądze można oszczędzać na różne sposoby, począwszy od odkładania ich do skarbonki, poprzez trzymanie w sejfie, na bardziej zaawansowanych metodach inwestycyjnych kończąc. Bank pozwala z kolei klientom na ulokowanie ich środków w sposób pewny - na rachunku depozytowym. Jednocześnie możemy liczyć, że nasz depozyt będzie na siebie zarabiał. Osoby, którym nie zależy na agresywnym inwestowaniu, mają do wyboru albo konta oszczędnościowe, albo lokaty bankowe. Dodajmy, że lokaty są lepszym rozwiązaniem pod względem wysokości oprocentowania.

Lokata

Lokaty bankowe mają jedną wadę – ich zerwanie przed czasem skutkuje (w przypadku większości ofert) całkowitą utratą odsetek. Jednocześnie mają one także jedną dużą zaletę – w przeciwieństwie do kont oszczędnościowych oferują wyższe oprocentowanie i to przez cały okres deponowania środków. A ile owo oprocentowanie obecnie proponowane przez banki w Polsce wynosi?

Ranking czerwcowy

Poniżej przedstawiamy zestawienie najlepszych czerwcowych lokat na okres roku. Sprawdź, w którym banku Twoje pieniądze najlepiej się rozmnożą.

Bank

Lokata

Oprocentowanie w skali roku

Ranking lokat rocznych: czerwiec 2015

SK Bank

Standardowa Lokata

2,8 proc.

IdeaBank

Lokata Stabilna

2,8 proc.

Toyota Bank

Lokata Kapitalna

2,7 proc.

Plus Bank

Lokata Mobilna

2,7 proc.

GetinOnline

Lokata na Szczycie

2,65 proc.

Getin Noble Bank

Lokata na Szczycie2,65 proc.

BIZ Bank

Lokata BIZ Pro

2,6 proc.

Millennium Bank

Lokata Kompletna

2,55 proc.

BOŚ Bank

EKOLokata z Bonusem

2,5 proc.

Credit Agricole

Lokata terminowa – nowe środki

2,5 proc.

Rzut oka na najlepszą propozycje

Lider rankingu, czyli Standardowa Lokata w SK Banku, oferuje zysk w skali roku na poziomie 2,8 proc. Przy kwocie 5000 zł daje to nam zarobek z odsetek przed opodatkowaniem na poziomie 140 zł. Po odjęciu podatku w naszej kieszeni zostaje 113,40 zł. Minimalna kwota, jaką możemy złożyć na lokacie, to 500 zł. Nie ma ona ograniczeń co do kwoty maksymalnej. Produkt nie wymaga od nas zakładania konta osobistego. Minusem jest fakt, że można lokatę można założyć tylko w oddziale banku. Zerwanie umowy przed terminem zapadalności oznacza utratę całości odsetek. Lokata jest odnawialna.

Tomasz Słupczyński