Pożyczka w Soho Credit - nasza opinia

2015-05-15 13:18:00

Soho Credit to kolejna na rynku firma oferująca pożyczki pozabankowe, stawiająca na szybką obsługę, błyskawiczne decyzje kredytowe i ograniczenie formalności do minimum. Projekt jest prowadzony przez warszawską firmę Rapid Finance Polska Sp. z o.o. Oto nasza opinia na temat oferty Soho Credit.

W Soho Credit można pożyczyć co najmniej 100 zł, a maksymalna kwota to 3000 zł (za pierwszym razem - do 1000 zł). Pożyczki udzielaną są na okres od 7 do 30 dni. Co najistotniejsze, z pożyczki w Soho Credit można skorzystać bez wychodzenia z domu, wszystkie formalności załatwiając poprzez stronę internetową.

Procedura kredytowa

Żeby otrzymać pożyczkę, najpierw należy się zarejestrować w serwisie, wypełniając formularz.

Kolejny krok to potwierdzenie naszej tożsamości i poprawności numeru naszego konta. Tutaj procedura jest podobna, jak w innych firmach udzielających szybkie pożyczki: z rachunku, na który później zostanie przelana kwota pożyczki, dokonujemy przelewu w wysokości 0,01 zł, a jako tytuł przelewu wpisujemy „Przeczytałem i zgadzam się z warunkami Umowy Pożyczki Okresowej Soho Credit”.

Uwaga! Soho Credit nie akceptuje przelewów ze SKOK-ów.

Wniosek o pożyczkę rozpatrywany jest w ciągu kilkunastu minut, a podpowiedź przychodzi za pośrednictwem wiadomości SMS. Pieniądze mogą być wypłacone na konto w 10 min., jeśli pożyczkobiorca posiada rachunek w jednym z banków:

 • PKO BP,
 • BZ WBK,
 • Alior Bank,
 • Millennium Bank,
 • Bank Pekao,
 • BRE Bank.

Ile kosztuje pożyczka na 1000 zł?

Pierwsza pożyczka udzielana jest na warunkach promocyjnych bez oprocentowania i bez prowizji, ale kwota ograniczona jest do 1 000 zł.

Pożyczając na 30 dni 1 000 zł jako kolejną już pożyczkę, a zatem na warunkach standardowych, zapłacimy prowizję 191 zł przy RRSO na poziomie 738,67%, czyli trzeba będzie zawrócić już po 30 dniach 1191 zł.

Możesz przedłużyć termin spłaty

W przypadku trudności ze spłatą pożyczki w wyznaczonym czasie, można przedłużyć termin oddania pieniędzy, ale jest to dość kosztowne. Przedłużając termin spłaty pożyczki na 1000 zł zapłacimy:

 • 80 zł za przedłużenie o 7 dni,
 • 140 zł za przedłużenie o 14 dni,
 • 224 zł za przedłużenie o 30 dni.

Dzień spłaty pożyczki może być odraczany dowolną ilość razy.

Koszty windykacji

Warto jeszcze zwrócić uwagę na koszty ponoszone w procesie ewentualnej windykacji:

 • zapłacimy 5 zł za każde upomnienie wysłane SMS-em (łącznie do 20 zł za wszystkie czynności windykacyjne przeprowadzone w tym trybie),
 • każde pisemne wezwanie do zapłaty to już koszt 10 zł.

Soho Credit nie pobiera opłat za wezwania przesłane poprzez pocztę e-mail oraz za rozmowy telefoniczne.

Oczywiście opóźnienie w spłacie pożyczki może wiązać się także z naliczaniem karnych odsetek (maksymalnie w wysokości czterokrotnej stopy kredytu lombardowego Narodowego Banku Polskiego).

Odstąpienie od umowy

Warto pamiętać, że w ciągu 14 dni od zawarcia umowy przysługuje nam prawo od jej odstąpienia bez podania przyczyny. Należy również bezwzględnie zapoznać się z treścią umowy pożyczkowej, jaką Soho Credit udostępnia na swojej stronie internetowej.

Marzena Kazbieruk