Pożyczki w Wonga: nasza opinia

2015-07-02 14:18:01

Wonga to marka, która należy do najpopularniejszych na polski rynku pożyczek pozabankowych. Sprawdź, czy warto skorzystać z jej oferty.

Jeśli szukasz pożyczek krótkoterminowych na niewielkie sumy, to najprostszym rozwiązaniem wydaje się być skorzystanie z usług firmy pożyczkowej. Jedną z popularniejszych na polskim rynku finansowym jest coraz prężniej rozwijająca się Wonga.

Wonga funkcjonuje w Polsce od 2014 roku. Oferuje niskokwotowe pożyczki krótkoterminowe (maksymalnie 750 zł na okres do 60 dni), skupiając się na obsłudze klientów zachowujących płynność finansową i sprawnie zarządzających własnym budżetem.

Co wyróżnia markę?

Na tle innych firm pożyczkowych Wonga wyróżnia się ofertą, która ma na celu zachęcanie konsumentów do terminowych spłat. Przekłada się to m.in. na maksymalnie trzykrotne przedłużenie spłaty pożyczki. Wonga stawia także na „miękką" windykację w przypadkach problemowych. W tym roku firma wydłużyła okres spłaty do 60 dni, a także wprowadziła ofertę promocyjną (choć nie w postaci darmowej pożyczki), co pozwala na efektywną selekcję klientów.

Specjalna oferta

Firma Wonga konstruuje swoją ofertę w takich sposób, aby już na początku dokonać odpowiedniej segmentacji konsumentów. Nowoczesne rozwiązania systemowe pozwalają na selekcję na podstawie historii spłat w Wonga oraz scoringu BIK. To przekłada się na koszty pożyczek - przykładowo klienci z najlepszego segmentu mogą liczyć na obniżenie kosztów od 28 proc. (Wonga Plus) do 42 proc. (Wonga Max).

Sprawdź też: 10 przykazań odpowiedzialnego pożyczkobiorcy

Oferta, która przynosi efekty

Wprowadzenie elastycznej oferty segmentowej, która bierze pod uwagę możliwości klientów, sprawia, że firma Wonga jest w stanie oferować wysokiej jakości usługi, a jednocześnie dbać o to, aby pożyczone pieniądze były spłacane terminowo. Skuteczność tego podejścia najlepiej pokazują aktualne statystyki. Jak podaje Wonga, jeszcze w pierwszym kwartale 2014 roku odsetek przedterminowych spłat pożyczek wynosił tylko 49 proc. Obecnie wynik ten sytuuje się na poziomie 66 proc.

Kluczowe statystyki

Pożyczanie w Wonga jest opłacalne – pokazują to nie tylko powyższe statystyki. Według danych podanych przez firmę dzięki atrakcyjnej ofercie liczba przypadków przedłużenia spłaty spadła z 5 do 3 proc. Średnia wartość pożyczki w firmie wynosiła 681 zł (na 42 dni).

Renata Grochowska