Gdzie wziąć kredyt bez BIK-u?

2015-05-18 15:23:06

Osoby, które nie posiadają odpowiedniej zdolności kredytowej lub mają negatywną historię kredytową, raczej nie mogą liczyć na otrzymanie kredytu w banku. W tej sytuacji rozwiązaniem jest skorzystanie z oferty pozabankowych firm pożyczkowych. Sprawdźmy, gdzie można wziąć pożyczki bez BIK-u na dłuższy oraz krótszy termin.

Do podstawowej procedury w procesie podejmowania decyzji kredytowej przez banki i SKOK-i należy sprawdzenie klienta w Biurze Informacji Kredytowej. Taka weryfikacja może przesądzić o pozytywnej lub negatywnej decyzji kredytowej.

Jeśli posiadamy negatywną historię w BIK-u, jedynym rozwiązaniem może być skorzystanie z oferty instytucji pozabankowej, ale tylko tej, która nie dokonuje weryfikacji w BIK-u. Chwilówki bez BIK są możliwe. Oto przykłady, gdzie można otrzymać taką pożyczkę.

Profi Credit

Profi Credit jest obecnie jedną popularniejszych pozabankowych firm pożyczkowych w Polsce. Poszczególne wnioski rozpatrywane są indywidualnie, dlatego każdy klient ma szansę na gotówkę, nawet z negatywnym wpisem w BIK-u.

Firma ta oferuje m.in. pożyczkę na zaświadczenie do kwoty 9 000 złotych na maksymalnie 48 miesięcy, spłata rat następuje co miesiąc.

Aby dostać pożyczkę w Profi Credit, musimy:

  • posiadać dowód osobisty,
  • mieć minimum 30 lat,
  • przedstawić zaświadczenie o dochodach - minimum 1200 złotych netto,
  • przedłożyć rachunek za media,
  • przy kwocie kredytu 6 000 złotych - okazać także wyciąg z banku.

Druga oferta tej instytucji pozabankowej to pożyczka na oświadczenie. Dostępna maksymalna kwota pożyczki to 4 000 złotych, których spłatę można rozłożyć na okres do 48 miesięcy. Aby starać się o taką pożyczkę w Profi Credit, musimy:

  • wykazać się dochodem minimum 800 złotych netto, zaś emeryt lub rencista - minimum 700 złotych,
  • przedstawić dowód osobisty,
  • okazać rachunek za media.

Pożyczkę w Profi Credit możemy dostać, składając wniosek on-line na stronie firmy lub dzwoniąc pod numer telefonu 801 700 999.

SMS365.PL

SMS365 udziela pożyczek w kwocie od 200 do 3 000 złotych, choć przy pierwszej chwilówce można wziąć tylko do 600 złotych, na okres 15 lub 30 dni z możliwością przedłużenia terminu spłaty. 3 000 złotych możemy otrzymać, gdy pożyczamy w tej firmie po raz piąty lub kolejny.

Wniosek o pożyczkę w tej firmie może złożyć każdy, kto jest w wieku od 20 do 75 lat, posiada rachunek bankowy i aktywny telefon komórkowy. Wniosek o pożyczkę składa się poprzez wiadomość SMS (koszt 0,62 zł z VAT), po chwili otrzymuje się decyzję o udzieleniu - bądź nie - pożyczki.

Ekspert Comperia.pl